/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Witold Śledź Mistrzem Polski Młodych Parkieciarzy

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2010-01-26


Witold Śledź z Krakowa zwyciężył w zakończonych 21 stycznia Mistrzostwach Polski Młodych Parkieciarzy organizowanych przez Stowarzyszenie "Parkieciarze Polscy". Drugie miejsce zajął Marcin Korzecki z Krotoszyna, a trzecie Dariusz Mańka z Płośnicy koło Działdowa.

Widold Śledź - Mistrz Polski ParkieciarzyWidold Śledź - Mistrz Polski ParkieciarzyFot. Drewno.pl

Do zawodów, które odbyły się w dniach 20-21 stycznia w Poznaniu na terenie targów Budma przystąpiło ośmiu zawodników reprezentujących różne regiony Polski. Konkurs polegał na ułożeniu wzoru posadzki z parkietu lamelowego i wykończeniu pracy metodą olejowania.

Jury, któremu przewodniczył Łukasz Kenio Mistrz Parkieciarski i były Mistrz Polski w tym zawodzie, oceniało dokładność cięć, wymierzenie wzoru, trwałość mocowania, staranność, precyzję szlifowania, nałożenie oleju i oczywiście efekt końcowy.

Zdaniem zwycięzcy kluczowym okazał się wybór odpowiedniej taktyki. - Jako jedyny, najpierw przycinałem wszystkie potrzebne elementy, a dopiero później całość układałem. To dało ich powtarzalność oraz ostatecznie, krótszy czas pracy. Pozostali zawodnicy każdy element dopasowywali i docinali na bieżąco podczas układania - mówi Witold Śledź. - W pewnym momencie wszyscy oprócz mnie mieli już ułożoną część wzoru, podczas gdy u mnie wciąż nic nie było widać, jednak gdy zająłem się układaniem okazało się, że szybko ich dogoniłem. Taktyka ukazała się skuteczna, powtarzalność cięcia dała dużą dokładność, a dysponowanie pełnym zasobem potrzebnych elementów pozwoliła dobrać je kolorystycznie. Docinanie każdego elementu osobno nie sprawdziłby się również w praktyce - dodaje nowy Mistrz Polski - Takie działanie zabiera dużo czasu, którego przecież zawsze brakuje...

Dziękując zawodnikom i jurorom prezes Stowarzyszenia "Parkieciarze Polscy" Dariusz Kozera podkreślił, że impreza nie mogłaby dojść do skutku, bez wsparcia firm sponsorujących zawody oraz przychylności Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Witold Śledź będzie w maju reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Parkieciarzy, które w tym roku odbędą się w Poznaniu.

Witold Śledź Mistrzem Polski Młodych Parkieciarzy (Zdjęcia: 3)

Widold Śledź - Mistrz Polski ParkieciarzyMistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy - ostatnie pociągnięcia olejemZwycięska praca

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz