/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pionowa integracja na azjatyckim rynku wyrobów z bambusa

Asian Bamboo

Autor: dja
Źródło: Asian Bamboo
Data: 2010-01-15


Asian Bamboo AG, największy na świecie producent surowca bambusowego i pędów bambusa ogłosił, że jego spółka zależna, Hong Kong XRX Bamboo Investment Co, Ltd., kosztem 3 mln euro nabyła 40% udziałów w Fujian Xin Li Feng Bamboo Group Co Ltd., światowego lidera w produkcji sklejki bambusowej znanego na rynku pod marką Xinlifeng.

Plantacja bambusaPlantacja bambusaFot. Asian Bamboo

Spółka Fujian Xin Li Feng Bamboo Group została utworzona poprzez przeniesienie aktywów z San Feng Group, kolejnej grupy kapitałowej o ugruntowanej pozycji na rynku produktów z bambusa. Obecny kapitał Xinlifeng to 7,5 mln euro, przy czym spółka nie posiada zadłużenia.

Środki pozyskane od Hong Kongu XRX wykorzystane zostaną na inwestycje związane ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych w celu zaspokojenia rosnącego popytu.

"Nasza inwestycja w Xinlifeng tworzy nowy, ważny kanał dystrybucji dla produkowanego przez nas surowca bambusowego, który pozwoli zwiekszyć zapotrzebowanie rynku, zgodnie z naszymi planami rozwoju wielkości plantacji. - powiedział Lin Zuojun, prezes i założyciel Asian Bamboo. Zarząd spółki uważa, że Xinlifeng w 2010r. zakupi od niej około 20% całkowitej produkcji surowca bambusowego. Ponadto spółka oczekuje, że Xinlifeng osiągnie w bieżącym roku obroty na poziomie conajmniej 13 mln euro i ok. 1,7 mln euro zysku netto.

Asian Bamboo AG to światowy lider w hodowli bambusa. Jego plantacje took 830 tys. ha czyli ok. 30% chińskich lasów bambusowych (Moso bamboo). W 2010r. spółka chce powiększyć areał plantacji o prawie 30 tys. ha, a w 2010r. o kolejne 40 tys. zł. W 2008r. spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 44 mln euro.

W rankingu miesięcznika Forbes opublikowanym na poczatku stycznia b.r. Asian Bamboo zajęło 17. miejsce wśród najszybciej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Chinach.

Pionowa integracja na azjatyckim rynku wyrobów z bambusa (Zdjęcia: 2)

Plantacja bambusaLin Zuojun - założyciel i prezes Asian Bamboo

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz