/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Klęska okiści w Nadleśnictwie Jędrzejów

Lasy Państwowe

Autor: Mariusz Turczyk
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2010-01-14


12 stycznia nadleśniczy Nadleśnictwa Jędrzejów (RDLP w Radomiu) wprowadził zakaz wstępu do lasu w związku z wystąpieniem katastrofalnej okiści śniegowo-lodowej.

Pięknie ale niebezpiecznie - gałęzie drzew łamią się pod ciężarem śniegu i loduPięknie ale niebezpiecznie - gałęzie drzew łamią się pod ciężarem śniegu i loduFot. Andrzej Kasica, Nadleśnictwo Jędrzewjów

Decyzja ta podyktowana jest troską o bezpieczeństwo osób przebywających na terenie lasu. Ostatnie intensywne opady marznącego deszczu i mokrego śniegu wywołały zjawisko okiści na rzadko spotykaną skalę.

Pod ciężarem śniegu i lodu łamią się gałęzie, a nawet całe drzewa. – Choć las w śnieżnej szacie wygląda pięknie, przebywanie wśród drzew w takich warunkach może być śmiertelnie niebezpieczne – ostrzega nadleśniczy Marek Krzysztofik.

Aktualnie trwają prace porządkujące po ataku zimy. Usuwane są powalone i uszkodzone drzewa. Likwidowane są także nadłamane konary, mogące stanowić niebezpieczeństwo. Zakaz będzie obowiązywał do momentu ustąpienia zagrożenia.

Mimo braku zakazu wstępu do lasu w pozostałych nadleśnictwach, należy mieć na uwadze, że intensywnie padający śnieg mógł i tam nadwerężyć i uszkodzić drzewa. Prosimy zatem o zachowanie w najbliższych dniach ostrożności podczas pobytu lesie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku najmłodszych. Warto pamiętać, że wkrótce rozpoczną się ferie zimowe.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz