DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pracy nie ma co piąty Polak.

Autor:
Źródło:
Data: 2005-03-03


To już katastrofa! 3 094 900 ludzi nie ma w Polsce pracy. Tylko w styczniu przybyło 95 300 bezrobotnych. Kto pomyśli o nich i ich rodzinach? Bo rząd już dawno zapomniał! - pisze "Fakt".

Ta monstrualna liczba to hańba dla tych, którzy rządzili i rządzą w Polsce. 3 094 900 Polaków bez pracy to 3 094 900 ludzkich tragedii. A to tylko oficjalne dane z najnowszego raportu GUS. Bo wielu bezrobotnych nawet nie jest zarejestrowanych - podkreśla dziennik.

Pracy nie ma co piąty Polak (19,5%). A są województwa (np. warmińsko-mazurskie), gdzie bez zajęcia jest prawie co trzecia osoba.

Polska pod względem bezrobocia bije niechlubny rekord w całej Unii Europejskiej. Niemcy, gdzie bezrobocie sięgnęło ponad 12%, ogłosili narodową tragedię. A co mamy powiedzieć my, Polacy, gdy u nas stopa bezrobocia jest prawie dwa razy większa?!

Ministrowie z pensją 15 tys. zł i politycy SLD, którzy szli do wyborów pod hasłem walki z bezrobociem, nie mają na to pytanie odpowiedzi. Bo syty nigdy nie zrozumie głodnego!

Może by tworzyć spółdzielnie socjalne dla tych, którzy nie mają pracy. Państwo mogłoby na początku wspierać je finansowo - gdyba wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka, którą "Fakt" zapytał o problem bezrobocia. Ale to tylko półśrodki! - stwierdza dziennik.(PAP) WP

Wiadomości - Wirtualna Polska


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz