/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Szafki kuchenne powinny być ergonomiczne

Mebel Rust

Autor:
Źródło: Mebel Rust
Data: 2010-01-10


Dla ergonomii użytkowania kuchni niezwykle ważny jest nie tylko sposób wykorzystania przestrzeni w szafkach, ale także mechanizm ich otwierania. W zależności od przeznaczenia możemy spotkać się z kilkoma rozwiązaniami.

Meble kuchenne TorinoMeble kuchenne TorinoFot. Mebel Rust

Wiele systemów zastosowanych w nowoczesnych meblach kuchennych może ułatwić funkcjonowanie w kuchni i pomóc uporządkować przestrzeń. W kuchni możemy spotkać coraz więcej inteligentnych rozwiązań. Dzięki nowoczesnej technologii i wspomaganiu elektrycznemu nie trzeba nawet używać rąk do otwierania szuflady … wystarczy ją dotknąć, aby się otworzyła. Sposobem na trzaskające szafki są już specjalne hamulce dzięki którym szafki domykają się bezgłośnie. W trosce o kręgosłupy użytkowników kuchni urządzenia AGD umieszcza się też na odpowiedniej wysokości.

- Przy projektowaniu kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na szczegóły, które pozwalają na jej wygodne użytkowanie. Szafki otwierane do góry, rozsuwane fronty czy podświetlane witryny to elementy, które pozwalają na szybki dostęp do artykułów, których w danej chwili potrzebujemy – mówi Piotr Wnuk, dyrektor firmy Mebel Rust produkującej wysokiej jakości meble kuchenne.

Aby zmniejszyć niebezpieczeństwo kontuzji i zwiększyć oszczędność miejsca w kuchni, producenci Mebel Rust w kuchni Torino zdecydowali się na szafki otwierane do góry. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Podczas sprzątania czy gotowania wszystkie szafki otwierane do góry mogą być otwarte, gdyż nie kolidują ze sobą ani nie zabierają niepotrzebnie miejsca. Dzięki temu unikniemy również zabrudzeń frontów czy zmoczenia uchwytów. Specjalny mechanizm nie pozwala im się zamykać, dzięki czemu w czasie prac kuchennych czy chociażby podczas rozpakowywania ze zmywarki świeżo umytych naczyń nie ma konieczności wiecznego otwierania i zamykania drzwiczek, jak ma to miejsce w przypadku szafek otwieranych w prawo lub w lewo. W kuchni Torino górne szafki kuchenne otwierają się niczym luk bagażowy na pokładzie samolotu, zapraszając do kulinarnej podróży.

- Istnieje wiele mechanizmów mających zastosowanie do frontów szafek wiszących, front uchylny (otwierający się do góry) to jedna wielu propozycji. Z punktu widzenia ergonomii bardzo dobrym rozwiązaniem jest front „przesuwany do góry”, który w przypadku Torino możemy zaobserwować w szafkach umieszczonych nad piekarnikami. Pociągając za stalowy uchwyt drzwi wysuwają się do przodu, a następnie podnoszą się równolegle do korpusu szafki ponad górny wieniec mebla, łagodnie hamując na samym końcu unoszenia. Po pociągnięciu w dół drzwi łagodnie opadają i powoli dociskają się do mebla - tłumaczy Piotr Wnuk.

W ostatnich latach na rynku notuje się także duży rozwój wyposażenia wnętrz szafek kuchennych. Nowoczesne tendencje w projektowaniu kuchni zakładają, że kuchnia oprócz funkcjonalności powinna być też ozdobą. Aby kuchnia wyglądała zawsze czysto nawet waga kuchenna niezbędna każdej pani domu została ukryta w specjalnie do tego przystosowanej szufladzie. Nie ma konieczności jej montażu czy przestawiania czegokolwiek. Podobną funkcję w kuchni Torino spełnia także system zabudowy niszy międzyszafkowej z zintegrowanymi w meblach prowadnicami. W niszy tej można schować wszystkie rzeczy, które normalnie stałyby na blacie, dzięki czemu na blacie panuje nienaganny porządek. Poza oczywistymi zaletami takiego rozwiązania nie sposób nie zauważyć, że fronty łączące szkło i lakier sprostają wymaganiom klientom o najbardziej wysublimowanych gustach.

Szafki kuchenne powinny być ergonomiczne (Zdjęcia: 2)

Meble kuchenne TorinoSzafki mebli kuchennych Torino

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA