/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drzwi przesuwne - odmień wnętrze swojego domu

Stolbud Włoszczowa

Autor: oprac. dja
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Data: 2010-01-08


Funkcjonalnie urządzone mieszkanie doceniamy szczególnie wtedy, gdy w domu pojawiają się nowi mieszkańcy, goście lub przybywa nam sprzętu. Drzwi przesuwne w łatwy i niedrogi sposób pomogą nam wygospodarować dodatkową przestrzeń oraz wydzielić nowe pomieszczenia.

Drzwi przesuwne z oferty Stolbud WłoszczowaDrzwi przesuwne z oferty Stolbud WłoszczowaFot. Stolbud Włoszczowa

Każdy z nas potrzebuje w swoim domu wyraźnej granicy pomiędzy częścią dzienną, użytkowaną wspólnie przez domowników i gości, a częścią prywatną. W mieszkaniach o niewielkim metrażu trudno jest jednak zagospodarować przestrzeń tak, aby je rozdzielić. Montując drzwi przesuwne uzyskamy „ruchome ściany”, które sprawdzą się zarówno w małych mieszkaniach, jak i przestronnych domach.

Więcej miejsca…
Tradycyjne drzwi skrzydłowe po otwarciu zajmują sporo miejsca. Z obawy przed obiciem i ograniczeniem swobody użytkowania, za drzwiami nie stawiamy mebli ani innych sprzętów – w konsekwencji przestrzeń za nimi pozostaje niewykorzystana.  Naścienne drzwi przesuwne pozwolą nam odzyskać utraconą powierzchnię, dzięki której pomieszczenia staną się bardziej ustawne. Dopasowanie drzwi przesuwnych do zaaranżowanego już miejsca będzie wyjątkowo proste. W obecnych na rynku systemach drzwi przesuwnych producenci oferują bogaty wybór skrzydeł drzwiowych. Do wyboru mamy więc drzwi dostępne w wielu kolorach, z różnymi rodzajami zdobień i przeszkleń.

Oprócz rzeczywistego zwiększenia powierzchni użytkowej, system drzwi przesuwnych pozwala nam osiągnąć efekt optycznego powiększenia pomieszczeń. Otwarte wnętrza są bardziej przestronne, dlatego już na etapie projektowania czy też aranżacji małych pomieszczeń warto przemyśleć kwestię montażu drzwi przesuwnych np. pomiędzy salonem a kuchnią. W czasie przygotowywania posiłków możemy szybko i estetycznie odseparować się od gości oraz domowników, zaś w trakcie przyjmowania gości możemy łatwo ponownie połączyć kuchnię z salonem czy jadalnią. W zależności od naszych potrzeb, w ramach systemu przesuwnego możemy wybrać drzwi jednodzielne lub dwudzielne, z pochwytami okrągłymi lub owalnymi.

…więcej prywatności
Miejsca reprezentacyjne w mieszkaniach często pełnią także funkcję pomieszczeń prywatnych. Pojawienie się małego dziecka w rodzinie i potrzeba wygospodarowania dla niego osobnego pokoju narzuca niejednokrotnie konieczność przeniesienie sypialni rodziców do salonu. Oddzielenie za pomocą gustownych drzwi przesuwnych części dziennej i sypialnej w tzw. dużym pokoju  pozwoli zniwelować dyskomfort związany z mniejszą prywatnością.

Przesuwne drzwi doskonale sprawdzą się również w dużych domach. Dzięki nim oddzielimy obszerny hol od salonu albo jadalnię od kuchni. W efekcie stworzymy bardziej przytulne pomieszczenia, które w razie potrzeby zawsze będziemy mogli ponownie powiększyć.

Drzwi przesuwne - odmień wnętrze swojego domu (Zdjęcia: 2)

Drzwi przesuwne z oferty Stolbud WłoszczowaDrzwi przesuwne z oferty Stolbud Włoszczowa

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA