/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Polscy związkowcy pikietowli przed sklepem IKEI w Szwecji

Autor:
Źródło: NSZZ Solidarność
Data: 2010-01-02


Przed największym na świecie sklepem IKEA (IKEA Kundens Kurva w Sztokholmie) odbyła się pikieta przeciwko praktykom, jakie stosuje koncern w Polsce. Jednocześnie w Svenska Dagblaget, jednym z największych dzienników w Szwecji ukazało się ogłoszenie prasowe dotyczące sytuacji pracowników ochraniających sklepy IKEA w Polsce.

Akcja, której organizatorem jest NSZZ "Solidarność", jest kontynuacją działań w obronie pracowników ochrony i trwa od listopada br. Wcześniej akcje ulotkowe odbyły się w 12 krajach Europy.

Związkowcy omagają się podjęcia przez kierownictwo koncernu IKEA odpowiednich kroków w celu zaprzestania łamania praw pracowniczych przez Solid Security – firmę ochraniającą polskie sklepy szwedzkiego giganta. Solid Security nie przestrzega praw pracowniczych, nie godzi się na członkostwo swych pracowników w związkach i odmawia utworzenia funduszu socjalnego.

Kierownictwo IKEA w Polsce zna tę sytuację, ale nie podejmuje żadnych kroków. Od dwóch miesięcy przedstawiciele pracowników Solid próbują nawiązać kontakt z przedstawicielami koncernu w Polsce. IKEA jednak udaje, że to nie jest jej problem.

W sztokholmskim dzienniku „Svenska Dagbladet” ukazało się płatne ogłoszenie, podpisane przez „Solidarność”, opisujące sytuację pracowników Solid Security, pracujących dla szwedzkiego koncernu.

Ogłoszenie wzywa mieszkańców Szwecji do wyrażania solidarności z polskimi związkowcami oraz źle wynagradzanymi i wykorzystywanymi pracownikami Solid Security.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz