/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewex: Będzie strata za 2009r.

Drewex

Autor: dja
Źródło: Drewex
Data: 2009-12-28


Drewex podjął decyzję o zmianie prognozy wyników finansowych na 2009 rok opublikowanej w czerwcu 2009 roku. Decyzja o zmianie prognozy została podjęta w związku z poziomem zrealizowanych przez spółkę wyników za 11 miesięcy 2009 roku w stosunku do przedstawionych latem prognoz.

Według przewidywań zarządu, Drewex w 2009r. osiągnie przychody w wysokości 21,8 mln zł (wobec prognozowanych 24,5 mln zł) i zanotuje stratę netto w przedziale 0d 0,8 do 1,0 mln zł (wobec prognozowanego zysku w wysokości 1,160 mln zł).

Spółka przygotowała nową prognozę mając na uwadze zmiany trendów, jakie zaszły na rynku w stosunku do przyjętych założeń do prognozy na początku roku oraz skutki załamania koniunktury gospodarczej, która nastąpiła na głównych rynkach eksportowych, które Drewex odczuwał w całym 2009 roku. Zdaniem zarządu, pomimo stopniowego odbudowywania pozycji firmy na rynkach zagranicznych, spółka nie nadrobi spadku sprzedaży eksportowej w 2009 roku w stosunku do roku poprzedniego.

Prognozowana obecnie strata netto jest skutkiem podjęcia przez spółkę decyzji o stworzeniu nowego segmentu działalności - sieci marketów dla dzieci pod marką Kolorino. Będzie to dodatkowy kanał dystrybucji produktów Dreweksu. W związku z uruchomienie pierwszych sklepów sieci w III i IV kwartale, spółka musiała ponieś dodatkowe koszty związane z kampanią reklamową, najmem lokali handlowych, zatrudnieniem i wyposażeniem, których zdyskontowanie z nowego źródła przychodów będzie możliwe dopiero w kolejnych latach obrotowych.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz