/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pfleiderer wstrzymał budowę fabryki płyt MDF i HDF w Rosji

PAP

Autor: dja
Źródło: PAP
Data: 2009-12-17


Koncern Pfleiderer wstrzymał budowę fabryki płyt MDF i HDF w Rosji.

Fot. Pfleiderer

- Grajewo podejmie decyzję odnośnie losów dalszej inwestycji w Rosji najwcześniej po pierwszym półroczu 2010 roku - poinformował PAP Wojciech Gątkiewicz, prezes spółki.

"Komunikat w tej sprawie wydamy najwcześniej w drugim półroczu. Póki co, inwestycja jest przesunięta w czasie. Jesteśmy przygotowani do podjęcia działań od strony technicznej, ale czekamy na rozwój wydarzeń w pierwszych sześciu miesiącach 2010 roku" - powiedział.

W tej chwili spółka zabezpieczyła plac budowy. Prawie wszystkie maszyny zostały już zakupione. Pozostaje tylko wznowienie procesu budowlanego i montaż.

Na rynku rosyjskim cały czas trwa wojna cenowa. "Konkurenci przejmują wolumeny, zaniżając gwałtownie ceny. Również my staramy się przejmować wolumeny drobnej konkurencji" - poinformował prezes.

Grajewo ma w Rosji fabrykę płyt wiórowych. Wstrzymana inwestycja dotyczy budowy nowego zakładu produkującego płytę MDF. Pierwotnie całkowity koszt tej inwestycji szacowany był na 144 mln euro.

Według opublikowanych wyników finansowych Pfleiderer AG, w ciągu pierwszych 9 miesięcy b.r. spółka uzyskała o 23,2% niższą sprzedaż niż rok wcześniej. Największy spadek dotyczy rynku Europy Wschodniej - spadek sprzedaży w tym regionie sięgnął 37.3%.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Dlaczego Rosja a nie Ustianowa

Witam- dziwi mnie mocno ze tak potężne pieniądze inwestuje się na nie pewnym rynku rosyjskim.Tymczasem tu na Podkarpaciu stoi opustoszały obiekt po byłym kombinacie drzewnym w Ustianowej. tuż przy granicy z Ukrainą i centrum lasów bieszczadzkich.

bien [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-12-25 17:27:00

Zgłoś nadużycie

Dlaczego Rosja a nie Ustianowa

Bo na Ukrainie już taki zakład na podkarpaciu powstał.

Kronos [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-12-28 11:52:19

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA