/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Przedsiębiorcy leśni rozmawiali z Lasami u Ministra Środowiska

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych

Autor: Romuald Roman
Źródło: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych
Data: 2009-12-16


10. grudnia w Warszawie na zaproszenie V-ce Ministra Środowiska odbyło się spotkanie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Lesnych z kierownictwem Lasów Państwowych. W spotkaniu uczestniczyli Minister Środowiska Stanisław Gawłowski, Dyrektor Generalny LP Marian Pigan, Z-ca Dyr. Tomasz Wójcik, Naczelnicy GDLP Alina Niewiadomska i Jerzy Kapral. Stronę Przedsiębiorców Leśnych reprezentowali Prezes SPL Jan Kubiak, Józef Grodecki, Tadeusz Tiuchty i Romuald Roman.

Uczestnicy spotkaniaUczestnicy spotkaniaFot. SPL

Głównym tematem spotkania była dyskusja nad wnioskami, które Zarząd Główny przesłał Panu Ministrowi i Panu Dyrektorowi Generalnemu LP.

WNIOSKI :
- zwrócić się do Rządu RP z prośbą o wystąpienie do Marszałków Województw aby w ramach regionalnego programu operacyjnego (RPO) przewidzieli możliwość wsparcia inwestycyjnego przedsiębiorców leśnych prowadzących działalność w zakresie wg PKD z 2007r.- 20.40.
- dokonać zmiany prawa zamówień publicznych pozwalającej na stabilizację sektora usług leśnych i jego rozwój.
- zobowiązać Lasy Państwowe do zaakceptowania obiektywnie istniejących kosztów oraz przeznaczenie na wykonania zamawianych prac adekwatnych środków finansowych.
- zobowiązać Lasy Państwowe do stworzenia warunków wzrostu wydajności pracy w firmach leśnych, jako warunku niezbędnego dla ich rozwoju.
- określić standardy jakie muszą spełniać firmy leśne i odzwierciedlić je w licencji firmy leśnej. Stosowne zarządzenie powinien wydać Minister Środowiska.
- spowodować ustalenie minimalnej stawki do katalogu pracochłonności stosowanego przez Lasy Państwowe w celu kosztorysowania i rozliczania prac tak, aby zawierała ona wszystkie składniki wymagane polskim prawem. Stawka niższa od minimalnej powinna być traktowana jako rażąco niska.

Wnioski przedstawione przez Przedsiębiorców Leśnych zostały przyjęte ze zrozumieniem. Nie znaczy to, że zostały w pełni zaakceptowane. Jednak merytoryczna dyskusja, nad którą czuwał bardzo dobrze przygotowany Pan Minister, pozwala Przedsiębiorcom z optymizmem patrzeć na ich realizację.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz