/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Komandor: Projekt szafy przyszłości wart 100.000 USD

Komandor

Autor:
Źródło: Komandor
Data: 2009-12-15


Komandor SA ogłosił konkurs na zaprojektowanie Szafy Przyszłości Komandor. Nagroda główna to zysk i prestiż - 100.000 dolarów oraz prezentacja projektu na targach.

Szafy Przyszłości KomandorSzafy Przyszłości KomandorFot. Komandor

Projekt musi być nowatorskim rozwiązaniem szafy lub zabudowy przyszłości do domu mieszkalnego lub mieszkania. Ma mieć zastosowanie w garderobie, sypialni lub korytarzu i być przede wszystkim funkcjonalna. Szafa powinna służyć przede wszystkim do przechowywania ubrań oraz ewentualnie do przechowywania takich urządzeń, jak odkurzacz, żelazko czy różnego rodzaju sprzętów i drobiazgów, których nie używa się na co dzień, a trzeba je gdzieś schować.

Może to być zabudowa prostej wnęki, szafa narożna, zabudowa skosu lub garderoba. Istotny jest aspekt funkcjonalny projektu - zabudowa powinna ułatwiać codzienne użytkowanie, a przede wszystkim umożliwiać szybki dostęp i znalezienie potrzebnych elementów garderoby. Powinna być ekonomicznym wykorzystaniem powierzchni, bezpieczna dla środowiska i dla użytkownika, także dla dzieci i zwierząt.

Projekt powinien uwzględniać dzisiejszy stan techniki oraz musi mieć cechy nowości. Nie może też być adaptacją już istniejących rozwiązań. Projekt powinien zawierać: wizualizację graficzną całości i poszczególnych elementów, opis zabudowy z podkreśleniem, dlaczego jest to szafa przyszłości oraz wyszczególnieniem jej najważniejszych zalet, dobór konkretnych materiałów do poszczególnych elementów (producent, pełna nazwa, kolor itp.), opis techniczny elementów mechanicznych oraz ich funkcjonalność, dokumentację na tyle szczegółową, aby umożliwiała zakup zaproponowanych materiałów i przygotowanie projektu do produkcji, orientacyjną wycenę, informację o ewentualnym wykorzystaniu patentów osób trzecich.

Przed przysłaniem pracy każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi zgłosić swój udział przez stronę www.vip.komandor.pl, gdzie otrzyma indywidualne hasło dostępu. Prace zostaną rozpatrzone do 31. marca 2011, zaś wyniki ogłoszone na stronie internetowej. Tam też znajdują się dodatkowe informacje na temat konkursu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA