/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Sejm przyjął rządowe raporty o stanie lasów i programie zwiększania lesistości

Sejm

Autor: dja
Źródło: Sejm
Data: 2009-12-14


2 grudnia, na 55. plenarnym posiedzeniu Sejmu RP posłowie wysłuchali i rozpatrzyli informacje rządu o stanie lasów (za lata 2007 i 2008) oraz o realizacji „Krajowego programu zwiększania lesistości” w tym samym czasie. Obie informacje zostały przez Sejm przyjęte.

Informacje w imieniu rządu przedstawił podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska, wiceminister Janusz Zaleski, który w swoim wystąpieniu podkreślał pozytywne trendy dotyczące zarówno zasobów, jak i kondycji zdrowotnej lasów.

Równie pozytywną opinię, dotyczącą stanu polskich lasów, przedstawił w imieniu sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, poseł sprawozdawca Dariusz Bąk, wnosząc o przyjęcie przedstawionych przez rząd informacji.

Posłowie z zainteresowaniem wysłuchali sprawozdań. Aż 35 spośród nich zgłosiło się do dyskusji, zadając głównie pytania dotyczace ochrony środowiska m.in. sieci Natura 2000, zaśmiecania i zdrowotności lasów czy łowiectwa. Jedynie posłowie Andrzej Bętkowski i Piotr Cybulski zaintersowani byli sytuacją na styku Lasy Państwowe i przemysł drzewny, a ściślej zasadmi sprzedaży surowca drzewnego.

Odpowiedzi na zadane prze posłów pytania udzielił ministra Janusza Zaleskiego. Po zamknięciu dyskusji Sejm przyjał przedstawione wcześniej informacje.

Pełen zapis dyskusji w Sejmie można pobrać tutaj >>>


Ogólnopolski Związek Pracodawców Przemysłu Drzewnego złożył na ręce Marszałka Sejmu protest z powodu dezinformacji, jakiej zdaniem związku dopuścił się Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Janusz Zalewski.
Przeczytaj protest złożony przez OZPPD na ręce Marszałka Sejmu >>>
Przeczytaj informację OZPPD dla Premiera >>>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz