/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pracownicy Holzwerku zwracają pracodawcy wypowiedzenia

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2009-12-09


Załoga zakładu Holzwerk w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie), która przed tygodniem niespodziewanie dostała wypowiedzenia z pracy, teraz oddaje je pracodawcy. Do końca tygodnia fabrykę, wraz z załogą ma przejąć nowy inwestor - poinformował PAP starosta piski Andrzej Nowicki.

Starosta dodał, że wypowiedzenia na prośbę pracodawcy oddaje cała 340-osobowa załoga. "Nowy inwestor przejmie w formie dzierżawy zakład wraz z pracownikami. To on będzie decydował o przyszłości tych pracowników" - dodał starosta.

W minionym tygodniu w piskiej fabryce mebli drewnianych, pracującej na rzecz Ikei, 340-osobowa załoga otrzymała nagle wymówienia. W ratowanie zakładu zaangażowali się miejscowi samorządowcy: najpierw negocjowali z Ikeą, a następnie ze wskazanym przez koncern potencjalnym inwestorem.

"Zadeklarowaliśmy, że jeśli dojdzie do przejęcia fabryki przez nowego inwestora, wówczas samorząd udzieli mu wsparcia na poziomie 2 mln zł. Będzie to zarówno doposażenie fabryki, jak i np. zakup masy towarowej. Oczywiście naszą pomoc obwarujemy gwarancjami np. ciągłości produkcji przez co najmniej dwa lata" - powiedział PAP starosta Nowicki, podkreślając, że samorząd udzieli wsparcia nowemu, a nie dotychczasowemu właścicielowi fabryki.

Rozmowy z nowym inwestorem - starosta ujawnił PAP, że jest to wielobranżowa firma z Białegostoku, która m.in. ma tartak w okolicy Pisza - prowadzone są od ubiegłego tygodnia. Zdaniem Nowickiego finalizacja negocjacji powinna nastąpić do piątku.

Firma Holzwerk produkuje meble drewniane dla Ikei i elementy wyposażenia łazienek.

Groźba zamknięcia firmy Holzwerk wywołała w Piszu poruszenie, ponieważ zakład zatrudniał 340 osób, w tym wiele osób samotnie wychowujących dzieci czy oboje małżonków. Poziom bezrobocia w powiecie piskim sięga blisko 30 procent, więc zwolnionym pracownikom trudno byłoby znaleźć zatrudnienie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz