/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Białostoccy nadleśniczowie oczyszczeni z zarzutów

Lasy Państwowe

Autor: dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2009-12-07


Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła śledztwo w sprawie działania na szkodę interesu publicznego i niedopełnienia obowiązków wobec dwunastu nadleśniczych z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku - poinformowała Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Śledztwo mające wyjaśnić, czy  doszło do niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę państwa, wszczęto 04 kwietnia 2008 roku na podstawie materiałów uzyskanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według CBA na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku wbrew obowiązującym procedurom, sprzedano podlaskiemu przedsiębiorcy drzewnemu drewno wielkowymiarowe, bez przeprowadzania koniecznej w tym przypadku aukcji. W ten sposób przedsiębiorca kupił 50.000 m3 drewna na czym Skarb Państwa miał stracić 5,2 mln zł.

W lipcu 2008r. CBA zatrzymało ówczesnego dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz jego zastępcę. Zatrzymania dokonano przez funkcjonariuszy ubranych w kominiarki podczas terenowej narady dyrektora RDLP z nadleśniczymi, a samo zatrzymanie zostało nagłośnione w mediach przez CBA. Sąd Okręgowy w Białymstoku odrzucił wniosek prokuratury o aresztowanie zatrzymanych.

W następnych dniach zarzuty postawiono również naczelnikowi wydziału marketingu oraz dwunastu nadleśnicznym białostockiej RDLP. W połowie sierpnia 2008r. CBA zatrzymała Andrzeja M., byłego Dyrektora Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz Konrada T. byłego Głównego Analityka Lasów Państwowych pod zarzutem pomocnictwa i podżegania w sprawie wyrządzenia szkody w majątku Lasów Państwowych w wielkich rozmiarach.

Po prawie półtora roku od tych wydarzeń Prokurator Okręgowy w Białymstoku nie dopatrzył się w działaniach nadleśniczych znamion przestępstwa i umorzył śledzwo wobec nich prowadzone.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz