/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Holzwerk zatrzymał produkcję - 340 osób bez pracy

Autor: dja
Źródło: Piszanin.pl
Data: 2009-12-02


Zakład produkcji mebli Holzwerk sp.j. z Pisza zaprzestał działalności. 30 listopada cała załoga fabryki, ok. 340 osób, bez wcześniejszych zapowiedz otrzymała wypowiedzenia umów o pracę. W dniu wczorajszym pracownicy próbowali spotkać się z kierownictwem firmy, jednak nie zostali wpuszczeni na teren zakładu.

Jak informuje Piski Portal Internetowy Piszanin spółka zalega z wypłatami wynagrodzeń, na 3 grudnia zapowiedziano wypłatę zaległości za październik, na 7 grudnia za listopad jednak nie będą to wypłaty w całości. Nie wiadomo również co stanie się z wypłatą wynagrodzeń należnych za okres wypowiedzenia.

Holzwerk miał kłopoty od dłuższego czasu. 3 lata temu spółka przed sądem zawarła układ z wierzycielami. Mniej więcej od roku znów zaczęła mieć kłopoty finansowe, w sierpniu b.r. pracownicy firmy strajkowali ze względu na opóźnienia wypłatach wynagrodzeń.

Według informacji na dzień dzisiejszy właściciele spółki planują likwidację zakładu z przyczyn ekonomicznych. Holzwerk zajmuje się produkcją mebli sosnowych, w tym łazienkowych. Jednym z głównych odbiorców fabryki była IKEA.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz