/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pozbud wyemituje akcje nowej serii

Pozbud T&R

Autor: dja
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2009-12-01


Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Pozbud T&R SA podjęło decyzję o podniesieniu kapitału zakładowego spółki.

Podniesienie kapitału o kwotę nie większą niż 5 mln zł odbędzie się poprzez emisję akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru, w maksymalnej ilości 5 mln szt.

Jak poinformował zarząd spółki, wyłączenie prawa poboru, czyli pozbawienie prawa pierwszeństwa przy nabywaniu akcji nowej emisji jest niezbędne wobec podjęcia decyzji o nie przystąpieniu do objęcia akcji nowej emisji przez członków rodziny Andrzejak - będących akcjonariuszem większościowym Pozbudu.

W ocenie zarządu pozbawienie prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy pozwoli na uzyskanie większego wpływu na możliwość korzystnego dla spółki ustalenia ceny emisyjnej. Ponadto umożliwi również pozyskanie nowych inwestorów, co zwiększy rozproszenie akcjonariatu.

Zarząd zarekomendował akcjonariuszom wyłączonym z prawa poboru preferencyjne zasady nabywania nowych akcji. Za każde posiadane 4 akcje spółki, inwestorom tym będzie przysługiwać prawo do objęcia i przydziału 1 akcji serii E.

Według propozycji zarządu cena emisyjna akcji serii E będzie ustalona na podstawie kursu giełdowego spółki i popytu ze strony inwestorów.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz