/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zakład w Karlinie na sprzedaż

DLH Poland

Autor: Szymon Gacki
Źródło: DLH Poland
Data: 2009-12-01


DLH Nordisk Karlino, zakład produkcji drzewnej należący do Grupy DLH, zajmujący się suszeniem i przerobem uszlachetniającym drewna liściastego ostatecznie zdecydował o zakończeniu działalności produkcyjnej i wystawieniu zakładu na sprzedaż.

Zakład w KarlinieZakład w KarlinieFot. DLH

Firma, która rozpoczęła działalność w 1996 roku, na początku swojej drogi specjalizowała się w suszeniu i parzeniu fryzów bukowych przeznaczanych w całości  dla producentów podłóg warstwowych w Skandynawii i Niemczech. W kolejnych fazach rozwoju i dostosowania się do potrzeb rynku uruchamiano dodatkowe wydziały produkcyjne. I tak powstał wydział produkcji tarcicy obrzynanej, wydział produkcji fryzów i elementów meblowych, wydział produkcji parkietu i deski podłogowej, wydział klejenia płyty łączonej na mikrowczep i kantówek okiennych.

W najlepszych latach swojej działalności (1998 -2005) zakład zatrudniał około 100 osób i osiągał obroty na poziomie 27 milionów złotych.  Niestety w latach 2007-2008 kondycja krajowych eksporterów drzewnych uległa zdecydowanemu pogorszeniu. Zakład w Karlinie przy bardzo wysokich standardach produkcyjnych nie był w stanie prowadzić swojej działalności w sposób rentowny. Dodatkowy spadek popytu i kłopoty u głównych odbiorców Karlina, które wystąpiły lawinowo pod koniec 2008 roku i utrzymywały się przez cały 2009 rok, spowodowały bardzo duży spadek obrotów przy wciąż stosunkowo wysokich kosztach stałych. Tak złe wyniki zmusiły Grupę DLH do podjęcia decyzji o zaprzestaniu produkcji i wystawieniu zakładu na sprzedaż.  

Przedmiotem sprzedaży jest działka o wielkości 4,5 ha składająca się z części zabudowanej o powierzchni 2,8 ha oraz części niezabudowanej o wielkości 1,6 ha. Działka zabudowana posiada doskonałą infrastrukturę drogową oraz pełne pokrycie we wszystkie niezbędne media.
 
Na działce zlokalizowane są trzy hale o łącznej wielkości 7.500m2 z czego największa z nich o powierzchni 2800 m2 jest halą produkcyjną. Zakład posiada 12 komór suszarnianych o łącznej pojemności między 800 - 1000 m3 wsadu drewna. Do dyspozycji przyszłego inwestora jest kocioł na odpady drzewne (1,5 MW) oraz kotłownia na gaz ziemny lub olej opałowy (2,2MW), obiekt administracyjno biurowy, zaplecze socjalne dla około 100 osób pracujących przy produkcji w systemie zmianowym. Zakład jest w pełni sprawny i do końca roku jest tam prowadzona produkcja zagospodarowująca ostatnie ilości surowca. Dla inwestora branżowego przygotowano dodatkowo bardzo atrakcyjną ofertę odkupu wszystkich maszyn i urządzeń znajdujących się aktualnie na wyposażeniu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz