/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Gwarancja na okna – na co powinniśmy zwrócić uwagę

Autor:
Źródło: OknoPlast
Data: 2009-11-29


Gwarancja na okna to pisemne zapewnienie ich producenta o wysokiej jakości towarów. Dokument ma na celu ochronę konsumenta i zapewnienie mu fachowej pomocy w przypadku wystąpienia wady okna. Warto wiedzieć, co zapisane jest w karcie gwarancyjnej i jak możemy z niej skorzystać.

Fot. OknoPlast

Kto kupował okna, ten wie ile czasu zajmuje zebranie informacji o producentach i ich wyrobach. Chcemy wybrać najlepsze okna, które spełnią nasze oczekiwania w zakresie jakości i estetyki. Zwracamy uwagę na doświadczenie firmy na rynku, opinie na forach internetowych oraz możliwość dodatkowego wyposażenia okien, przez które będziemy podziwiać świat.

Niewiele osób jednak zwraca uwagę na jakże ważne szczegóły gwarancji na okna. Dokument ten jest dobrowolnym, przekazanym przez producenta zapewnieniem dla klienta, że w przypadku problemów z jego wyrobami, można je będzie zareklamować. Warto więc wiedzieć, co zawiera gwarancja, ile trwa, jakie produkty czy elementy obejmuje, co należy zrobić w przypadku wystąpienia problemów przy użytkowaniu okien, gdzie się zgłosić i ile mamy na to czasu.

Co powinniśmy wiedzieć o gwarancji na okna podpowiada w 7 punktach Rafał Karaś, Menadżer ds. doradztwa technicznego z OKNOPLAST-Kraków:

1. Przy zakupie okien dowiedz się, co obejmuje gwarancja (czy całe okno – w tym
stolarkę o kształcie łuków, trapezów – a nie np. tylko profil lub szybę).
2. Gwarancja musi być udzielona przez producenta na piśmie.
3. W karcie gwarancyjnej powinna być zawarta informacja, czy okna producenta znakowane są symbolem CE, a także parametry techniczne okna, m.in. przenikalność cieplna, własności akustyczne, statyczne, szczelność.
4. Na karcie gwarancyjnej powinny znaleźć się wszelkie warunki wykonania gwarancji: od okresu
jej obowiązywania, poprzez obowiązki producenta i konsumenta.
5. Okres gwarancji przez każdego producenta okien określany jest indywidualnie, należy o niego zapytać przy zakupie stolarki.
6. Wraz z gwarancją musimy otrzymać instrukcję użytkowania okien.
7. Pamiętaj, aby kartę gwarancyjną wraz z dowodem zakupu trzymać do momentu wygaśnięcia gwarancji. Z tymi dokumentami łatwiej jest dochodzić swoich praw konsumenckich z tytułu rękojmi i gwarancji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz