/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Podłoga Chateau - alternatywa dla tradycyjnego parkietu

Autor:
Źródło: ESCO
Data: 2009-11-29


Wybór podłogi to nie lada wyzwanie. Kłopoty zaczynają się już na początku: parkiet, mozaika, panele, a może deski? A jeśli deski, to jakie?

Podłoga Chateau - DąbPodłoga Chateau - DąbFot. ESCO

Mimo ciągle zachodzących zmian w budownictwie i wykończeniu najpopularniejszym produktem wykorzystywanym do układania podłogi pozostaje drewno. Wszystko ze względu na jego trwałość i jednocześnie różnorodność gatunkową. Najpopularniejszy wśród podłóg drewnianych jest cały czas parkiet, który w przypadku zniszczenia bez problemu można poddać renowacji – cyklinowaniu oraz ponownemu lakierowaniu. Panele są proste w montażu, a mozaika umożliwia ułożenie urozmaiconych wzorów.

Chateau Orzech (ESCO) to przykład drewnianej podłogi dębowej o gładkiej powierzchni, która jest kitowana i szlifowana. Pasuje do każdego rodzaju wnętrza mieszkalnego: bardzo dobrze komponuje się zarówno z otoczeniem w stylu tradycyjnym, antycznym jak i w stylu modern, w którym tworzy surowy nastrój. Może być wykonana zarówno z drewna litego (fazowanego z dwóch lub czterech stron), jak i jako deska trójwarstwowa (fazowana z dwóch stron). Podczas produkcji deski powlekane są woskami pigmentowymi, a następnie pokrywane górną powłoką ochronną. Dzięki temu nie wymagają innej obróbki, aczkolwiek w przypadku wystąpienia objawów silnego zużycia powinno się przeprowadzić renowację - w tym celu należy nanieść bardzo cienką warstwę wosku twardego olejnego na oczyszczoną, suchą powierzchnię deski i pozwolić jej wyschnąć przez noc. Można to wykonać również bez szlifowania, chcąc uniknąć widocznych śladów łączenia. W razie konieczności należy dla wyrównania połysku po wyschnięciu wypolerować całość środkiem do pielęgnacji i czyszczenia z woskiem.

Drewniane deski podłogowe to kwintesencja najlepszych cech parkietu, mozaiki i paneli – są nietuzinkowe, proste w renowacji i łatwe w montażu. Właśnie niepowtarzalny wygląd dębowej deski do wnętrz, produkowanej m.in. przez firmą ESCO, jest odpowiedzią na jeden z najnowszych trendów, które pojawiły się we wzornictwie europejskim - długowieczność i okazały wygląd dębów od wieków sprawiały na ludziach duże wrażenie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz