/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

LICON-HX - system wykrywania metali dla tartaków

S+S Separation and Sorting Technology

Autor:
Źródło: S+S Separation and Sorting Technology
Data: 2009-11-27


System wykrywania metali LICON-HX składa się z detektora metalu LIGNUM-HX oraz przenośnika taśmowego. Obydwa elementy zostały zaprojektowane i skonstruowane specjalnie na potrzeby przemysłu tartacznego.

System wykrywania metali LICON-HXSystem wykrywania metali LICON-HXFot. S+S Separation and Sorting Technology

FELIX Selvidis Bros oHg jest znaną firmą specjalizującą się w konstruowaniu maszyn do obróbki drewna oraz maszyn tartacznych. Firma została założona w roku 1976, siedziba firmy mieści się w greckim mieście Ionia Thessaloniki. Maszyny i komponenty marki FELIX spełniają najwyższe wymogi jakościowe. Jeden z klientów firmy FELIX miał nieustanne problemy z metalowymi cząstkami znajdującymi się w pniach. Drewno pochodziło głównie z Kosova. Były to zazwyczaj odłamki granatów, które podczas obróbki drewna wyrządzały znaczne szkody w maszynach i urządzeniach obrabiających drewno.

Na Targach Przemysłu Drzewnego 2008 w austriackim Klagenfurcie firma S+S zaprezentowała system wykrywania metali o nazwie LICON-HX. Janis i Michael Selvidis, współwłaściciele firmy FELIX, nawiązali kontakt z S+S z nadzieją na rozwiązanie problemów klienta stosując urządzenie LICON-HX. Montaż wspomnianego wykrywacza metali LICON-HX nastąpił w sierpniu 2009 roku w Grecji i został przeprowadzony przez firmę S+S.

System wykrywania metali LICON-HX składa się z detektora metalu LIGNUM-HX oraz przenośnika taśmowego. Obydwa elementy zostały zaprojetktowane i skonstruowane specjalnie na potrzeby przemysłu tartacznego. System LICON-HX to kompletne rozwiązanie po korzystnej cenie wykrywające metalowe zanieczyszczenia ukryte w pniach. Urządzenie to wykrywa nie tylko obiekty metalowe, ale i obiekty na przykład ze stali szlachetnej, miedzi lub ołowiu. System ten zapewnia optymalną ochronę maszyn i urządzeń obrabiających drewno, a także zapobiega kosztownym naprawom i nieplanowanym przestojom maszyn w tartaku. Cały system nie wymaga dużo miejsca, dzięki czemu nadaje się także do montażu na przenośniku w ograniczonych warunkach.

Nowa metoda konstrukcji wykrywacza metali LIGNUM-HX zapewnia długą i wolną od zakłóceń pracę maszyn. Zaprawa betonowa z dodatkiem polimeru (zamiast normalnego wypełnienia z pianki) jak i nowa wewnętrzna budowa cewki zwiększa odporność na zakłócenia, wibracje, impulsy oraz wahania temperatur. Obudowa wykonana ze stali szlachetnej odporna jest na korozję i zapewnia lepszą niż obudowa tradycyjna wykonana z aluminium ochronę przed smogiem elektromagnetycznym.

- Nasz klient jest bardzo zadowolony z systemu detekcji metali LICON-HX. Firma S+S uwzględniła wszystkie potrzeby klienta, tj. wytrzymałość, specyficzne oznaczenie barwne. Podczas obróbki drewna wykryto faktycznie w jednej z kłód odłamki granatu. W ten sposób nasza inwestycja w urządzenie LICON-HX szybko się zamortyzowała. - mówi Michael Selvidis, dyrektor firmy FELIX Selvidis Bros oHg.

LICON-HX - system wykrywania metali dla tartaków (Zdjęcia: 2)

System wykrywania metali LICON-HXSystem wykrywania metali LICON-HX

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz