/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Sticking Together - protesty przed sklepami IKEA

Autor:
Źródło: CzyIKEAjestOK.pl
Data: 2009-11-23


Przez cały tydzień, od 23 listopada, pod hasłem "Sticking Together" w 12 krajach, m.in. w Szwecji, USA, Kanadzie, Australii, będą odbywać się protesty pod sklepami sieci IKEA. Międzynarodowe działania to wyraz solidarności z protestującymi w Polsce pracownikami ochrony IKEA prowadzącymi od października akcję "Czy IKEA jest OK?".

Fot. CzyIKEAjestOK.pl

Kraje, w których odbędą się protesty to Australia, Belgia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Holandia, Wielka Brytania i USA. We wszystkich tych krajach protestujący będą dopominać się od koncernu IKEA by przestrzegała tych samych standardów, jakich przestrzega w innych krajach.

Nie tylko forma protestu będzie niezwykła, ale także sposób jego relacjonowania. Organizatorzy przeprowadzą pierwszą relację społecznościową z protestów, które będą odbywać się na całym świecie. Na portalu Facebook oraz w serwisie mikroblogowym Twitter będą na bieżąco relacjonować akcję "Sticking Together”.

Z każdego miejsca, w którym będą odbywać się protesty, uczestnicy będą przesyłać zdjęcia, ulotki przetłumaczone na ich ojczyste języki oraz nagrania wideo ze słowami poparcia. Zebrane materiały będą udostępniane na profilach akcji w serwisach społecznościowych oraz na przygotowanej specjalnie na tą okoliczność stronie, gdzie od środy 25 listopada będzie można sprawdzić terminy i miejsca poszczególnych protestów. Będą też udostępniane zdjęcia i nagrania z akcji w różnych miastach, m.in. z Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles, Portland, Seattle, Waszyngtonu, Bostonu, Houston, Perth, Sydney, Adelaide, Brisbane.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz