/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Sticking Together - protesty przed sklepami IKEA

Autor:
Źródło: CzyIKEAjestOK.pl
Data: 2009-11-23


Przez cały tydzień, od 23 listopada, pod hasłem "Sticking Together" w 12 krajach, m.in. w Szwecji, USA, Kanadzie, Australii, będą odbywać się protesty pod sklepami sieci IKEA. Międzynarodowe działania to wyraz solidarności z protestującymi w Polsce pracownikami ochrony IKEA prowadzącymi od października akcję "Czy IKEA jest OK?".

Fot. CzyIKEAjestOK.pl

Kraje, w których odbędą się protesty to Australia, Belgia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Holandia, Wielka Brytania i USA. We wszystkich tych krajach protestujący będą dopominać się od koncernu IKEA by przestrzegała tych samych standardów, jakich przestrzega w innych krajach.

Nie tylko forma protestu będzie niezwykła, ale także sposób jego relacjonowania. Organizatorzy przeprowadzą pierwszą relację społecznościową z protestów, które będą odbywać się na całym świecie. Na portalu Facebook oraz w serwisie mikroblogowym Twitter będą na bieżąco relacjonować akcję "Sticking Together”.

Z każdego miejsca, w którym będą odbywać się protesty, uczestnicy będą przesyłać zdjęcia, ulotki przetłumaczone na ich ojczyste języki oraz nagrania wideo ze słowami poparcia. Zebrane materiały będą udostępniane na profilach akcji w serwisach społecznościowych oraz na przygotowanej specjalnie na tą okoliczność stronie, gdzie od środy 25 listopada będzie można sprawdzić terminy i miejsca poszczególnych protestów. Będą też udostępniane zdjęcia i nagrania z akcji w różnych miastach, m.in. z Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles, Portland, Seattle, Waszyngtonu, Bostonu, Houston, Perth, Sydney, Adelaide, Brisbane.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA