/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pracownicy ochrony sieci IKEA walczą o lepsze warunki pracy

NSZZ Solidarność

Autor:
Źródło: NSZZ Solidarność
Data: 2009-11-19


Pracownicy ochrony IKEA domagają się poszanowania swoich praw do zrzeszania się w związek zawodowy i apelują o większe zainteresowanie ich warunkami pracy.

Fot. CzyIKEAjestOK.pl

Zdaniem pracowników ochrony szwedzki koncern tylko pozoruje społeczną odpowiedzialność i wspiera firmę Solid w nieetycznych działaniach. Pracownicy ochrony zatrudnieni przez firmę Solid i chroniący sklepy IKEA chcą nakłonić IKEĘ do rozmów o warunkach pracy. Od ponad miesiąca IKEA milczy i nie odpowiada na postulaty pracowników ochrony.

Pracownicy, formalnie zatrudnieni w firmie Solid uważają, że szwedzki koncern tylko pozoruje społeczną odpowiedzialność. Chwali się wysokimi standardami, i odkreśla swoje zaangażowanie w to by warunki pracy u ich kontrahentów spełniały wszystkie normy. Nie interesuje się jednak warunkami ich pracy - niskimi płacami, brakiem funduszu socjalnego itd. Co więcej IKEA wspiera nieetyczne działania Solidu utrudniając pracownikom zrzeszanie się w związek zawodowy i zastraszając ich.

- IKEA nie tylko odcina się od problemu unikając odpowiedzi na nasze prośby, a z drugiej - angażuje w walkę z pracownikami - opowiada Paula Brzezińska, jedna z organizatorek akcji z Działu Rozwoju KK NSZZ "S". - We współpracy z Solidem IKEA wzywała do siebie pracowników ochrony podtykając im do podpisania deklaracje, że są zadowoleni z warunków pracy i nie identyfikują się z działaniami związkowców. Tak zdobyte dokumenty służą IKEI, jako dowód zadowolenia pracowników - mówi Paula Brzezińska.

Pracownicy utworzyli stronę internetową www.czyikeajestok.pl, na której odwiedzający ją internauci mogą wypowiedzieć się na temat postępowania IKEII. Głos w sprawie oddało już ponad 1 tys. internautów. Poza stroną internetową, organizatorzy są obecni m.in. na serwisie mikroblogowym Twitter, stworzyli też stronę akcji na portalu Facebook.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz