/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pelgrim - podłoga z przeszłością w nowoczesnym wnętrzu

Autor:
Źródło: ESCO
Data: 2009-11-16


Współczesne wnętrza to bardzo często połączenie historii i modernizmu, przeszłości i teraźniejszości. Dlatego podłogi postarzane przeżywają złote czasy - jak nic innego wpisują się w ten trend.

Postarzane podłogi nadają wnętrzu niepowtarzalny klimatPostarzane podłogi nadają wnętrzu niepowtarzalny klimatFot. Esco

W przypadku kolekcji Pelgrim (ESCO) to nie czas, a zastosowanie nowoczesnych metod starzenia i zniszczenia fabryczne sprawiają, że spotykamy idealny projekt zakładający naturalną niedoskonałość podłogi. Kolekcja Pelgrim firmy ESCO występuje tylko w postaci litej deski dębowej fazowanej z dwóch lub czterech stron. W tym rodzaju podłóg widoczne są uszkodzenia, nadające podłodze wygląd starej powierzchni. Efekt ten osiąga się za pomocą precyzyjnej mechanicznej obróbki powierzchni i powleczeniem olejem OSMO. Dzięki starzeniu i barwieniu drewno uzyskuje efekt typowej platyny, którą można osiągnąć jedynie wskutek eksploatacji podłogi przez długi czas.

Deska firmy ESCO produkowana jest wyłącznie z dębu rustykalnego, tzn. z otwartymi lub ukrytymi sękami, małymi pęknięciami oraz z różnymi rodzajami cięć (promieniowymi, stycznymi), które nadają jej przytulny i wiekowy wygląd.

W jaki sposób powstaje podłoga starzona?

Technika postarzania desek ESCO opiera się na opatentowanej obróbce drewna dębowego, w krótkim czasie odtwarzającej proces, który w warunkach naturalnych trwa ok. 400 lat. Opary amoniaku skracają obróbkę postarzania do 12-24 godzin, a w wyniku kontaktu z kwasem garbnikowym (taniną) nadają strukturze drewna szlachetny charakter.

Po postarzaniu deska ESCO pokrywana jest olejobejcą OSMO, co zwiększa atrakcyjność wyglądu deski i uodparnia ja na uszkodzenia mechaniczne. Wyjątkowa technologia będąca podstawą procesu obróbki gwarantuje lepsze parametry eksploatacyjne oraz ułatwia pielęgnację i konserwację.

Proces postarzania wydobywa z drewna całą gamę kolorów i faktur. Postarzana podłoga bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz, ponieważ pogłębia efekty stylizacyjne nowoczesnych mebli, świetnie sprawdza się również w takich wnętrzach, w których drewno narażone jest na ciągłe działanie czynników niszczących. Nowe wgniecenia bądź zarysowania nie powodują degradacji podłogi, jak ma to miejsce w przypadku nowych parkietów drewnianych, ale są jej dodatkową zaletą i nadają deskom ESCO indywidualny rys. Kolekcja podłóg postarzanych Pelgrim marki ESCO występuje w 8 odcieniach kolorystycznych. W przypadku podłogi Pelgrim Koniak naturalny wygląd drewna dębowego połączono z ciemną, nasyconą barwą.

Poza niezwykłym wyglądem podłogi postarzane Pelgrim zachwycają jeszcze jednym: odznaczają się nieporównywalną dla innych podłóg drewnianych trwałością, a ich konserwacja nie wymagają uciążliwych zabiegów.

Pelgrim - podłoga z przeszłością w nowoczesnym wnętrzu (Zdjęcia: 2)

Postarzane podłogi nadają wnętrzu niepowtarzalny klimatPodłoga postarzana Pelgrim Koniak

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz