/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek: Sprzedaż jak lokomotywa, ale waluty ważą na wynikach

Barlinek

Autor: dja
Źródło: Barlinek
Data: 2009-11-16


W III kwartale 2009 r. przychody netto Grupy Kapitałowej Barlinek wyniosły blisko 155 mln zł i były wyższe o niemal 19% od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Fot. Barlinek

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł ponad 22,5 mln zł, ale zysk netto za III kwartał to blisko -5,9 mln zł, z powodu kosztów finansowych, poniesionych przez Grupę w tym okresie. W 3 kwartale br. wynik na działalności finansowej to blisko 29 mln PLN straty. Narastająco od początku roku działalność finansowa przyniosła Grupie 74 mln PLN straty. Z kwoty tej ujemna wycena bilansowa kredytów walutowych to blisko 20 mln PLN, rozliczenie i wycena instrumentów pochodnych - 31 mln PLN, natomiast pozostałe 23 mln PLN stanowią koszty obsługi zadłużenia bankowego.

Po III kwartałach 2009 roku przychody netto Grupy Barlinek przekroczyły 442 mln zł, co stanowi blisko 16% wzrost prztychodów w porówaniu z tym samym okresem 2008 roku.

Grupa odnotowała wzrost sprzedaży zarówno deski podłogowej oraz listwy przypodłogowej i peletu. Natomiast zmniejszeniu uległa sprzedaż, oraz produkcja okleiny. Odbiorcami tego produktu były i są przede wszystkim firmy z branży meblarskiej, branży, która szczególnie ucierpiała w wyniku panującego na rynkach światowych kryzysu gospodarczego. Dodać jednak należy, że spadek przychodów ze sprzedaży okleiny nie ma istotnego wpływu na funkcjonowanie Grupy w związku z tym, że już od kilku lat udział przychodów ze sprzedaży okleiny w przychodach ogółem Grupy systematycznie malał. Za 2008 rok przychody ze sprzedaży okleiny stanowiły tylko 6% przychodów ogółem.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz