/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lasy beneficjentem programu Life+

Lasy Państwowe

Autor: Anna Pikus, Łukasz Porębski
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2009-11-13


12 listopada Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych, wraz z Janem Majką, zastępcą prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podpisali umowę o dofinansowanie projektu „Ogień w lesie a przyroda”, realizowanego w ramach programu Life+.

Lasy beneficjentem programu Life+Lasy beneficjentem programu Life+Fot. Lasy Państwowe

Wniosek o dofinansowanie projektu Ogień w lesie a przyroda – podniesienie świadomości mieszkańców terenów wiejskich w zakresie zapobiegania pożarom lasów został przygotowany przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych we współpracy z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. 28 lipca Komitet do spraw Life + zaakceptował dofinansowanie projektu.

Projekt będzie obejmował kampanię informacyjno-promocyjną, prowadzoną na terenie 4 województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego. Jest to projekt kompleksowy, obejmujący zarówno informowanie społeczeństwa poprzez media, jak i organizację konkursów w wybranych szkołach podstawowych. Powstaną filmy dokumentalne i edukacyjne, spoty radiowe i telewizyjne; będą konkursy dla dzieci oraz warsztaty i szkolenia m.in. dla OSP i nauczycieli.

Projekt jest ważny, ponieważ pozwoli podnieść świadomość w społeczeństwie o niebezpieczeństwach związanych z pożarami w lesie, jak również o szkodach w przyrodzie, jakie te pożary powodują. Realizatorzy chcą, żeby projekt był pierwszym etapem kampanii, która obejmie cały kraj, i która przyczyni się do uwrażliwienia społeczeństwa na konieczność ochrony lasów przed pożarami.

Kampania ruszy w 2011 r. i zakończy się w grudniu 2012 r. uroczystą konferencją, podsumowującą przebieg działań oraz przedstawiającą wyniki. Realizacją projektu zajmie się Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych i DGLP.

Life+ to program Komisji Europejskiej, którego głównym zadaniem jest dofinansowanie projektów związanych z ochroną przyrody. W tym roku dla Polski przeznaczono z programu 10 mln euro. NFOŚiGW został ustanowiony Krajową Instytucją Wdrażającą Instrumentu Finansowego Life + w Polsce i pełni funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz