/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IKEA zainwestuje w Częstochowie?

Urząd Miasta Częstochowa / PAP

Autor: dja
Źródło: Urząd Miasta Częstochowa / PAP
Data: 2009-11-13


Urząd Miasta Częstochowa podpisał umowę z przedstawicielami inwestora z kapitałem zagranicznym, precyzującą zobowiązania obu stron w trakcie realizacji kompleksu obiektów usługowo-handlowo-składowych, w tym wielkość nakładów w infrastrukturę drogową. Według niepotwierdzonych informacji PAP inwestorem jest IKEA.

Inwestor dołoży do budowy II etapu połączenia północnych dzielnic Częstochowy z DK-1 aż 18,5 mln złInwestor dołoży do budowy II etapu połączenia północnych dzielnic Częstochowy z DK-1 aż 18,5 mln złFot. Urząd Miasta Częstochowa

Kompleks obiektów, który powstanie w granicach Miasta Częstochowy, wraz z infrastrukturą drogową kosztować będzie ponad 610 mln złotych (150 mln euro). 

Obiekt będzie miał 120.000 m2 powierzchni użytkowej. Szacuje się, że podatki od nieruchomości wynosić będą ok. 2 mln 600 tys. złotych rocznie.

Według komunikatu Urzędu Miasta inwestor dołoży do budowy II etapu połączenia północnych dzielnic Częstochowy z DK-1 aż 18,5 mln zł, a całkowity koszt inwestycji drogowych, który poniesie inwestor w rejonie węzła Makuszyńskiego wyniesie ponad 45 mln złotych.

Urząd Miasta Częstochowa do zakończenia wszystkich formalności związanych z przygotowaniem inwestycji, co nastąpi w połowie grudnia 2009 roku, nie ujawnia nazwy inwestora, jednak jak informuje PAP jest nim IKEA.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz