/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paged Meble mówi stop nieuczciwej konkurencji

Paged Meble

Autor:
Źródło: Paged Meble
Data: 2009-11-10


Zarząd Paged Meble SA poinformował, iż w dniu 26 października została podpisana ugoda pomiędzy Jarocińską Fabryką Mebli - Biura Sp. z o.o. (Pozwany) a Paged Meble SA (Powódka) w sprawie sporu objętego postępowaniem prowadzonym przed Sądem Okręgowym w Poznaniu Wydział IX Gospodarczy pod sygnaturą akt: IX Gc 375/09.

Podszywanie się pod cudzą markę świadczy wybitnie negatywnie o tak działającej firmie i stawiają pod znakiem zapytania uczciwość innych części jej biznesu.Podszywanie się pod cudzą markę świadczy wybitnie negatywnie o tak działającej firmie i stawiają pod znakiem zapytania uczciwość innych części jej biznesu.

Zgodnie z wyżej wymienioną ugodą Jarocińska Fabryka Mebli - Biura Sp. z o.o. oświadcza, iż zaprzestaje produkcji systemów meblowych oznaczonych jako Merkury, Saturn, Flis, Capitol, Kadra i zobowiązuje się nie produkować i nie wprowadzać do obrotu wskazanych systemów meblowych.

Ponadto Jarocińska Fabryka Mebli - Biura Sp. z o.o. zobowiązuje się do nie używania logotypu stanowiącego odwrócony o 45 stopni kwadrat w którego treść wpisany jest kształt biurka o znacznym stopniu podobieństwa do znaków towarowych zarejestrowanych na rzecz Paged Meble SA: JAROCIN o numerze R-118354 i MEBLE JAROCIN o numerze R-155127.

Niniejsza ugoda potwierdza, iż spółka Paged Meble jest jedynym prawnym spadkobiercą marki, wzorów oraz tradycji zakładu Jarocińskie Fabryki Mebli SA.

Firmy które w swojej nazwie nawiązują do brzmienia firmy Jarocińskie Fabryki Mebli SA, ponadto w swojej działalności handlowej posługują się oznaczeniem nawiązującym do znaków towarowych JAROCIN oraz MEBLE JAROCIN oraz bezprawnie produkują i wprowadzają do obrotu meble stanowiące wierne kopie produktów wytwarzanych przez Paged Meble dopuszczają się czynu nieuczciwej konkurencji na podstawie art. 5 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz