/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jak dbać o materac

Janpol

Autor:
Źródło: Janpol
Data: 2009-11-06


To, jak długo materac będzie nam służył, zależy przede wszystkim od sposobu i jakości wykonania, intensywności używania oraz przestrzegania zaleceń producenta. Dobry sen jest niezbędnym elementem dobrego życia, dlatego warto zadbać o to, by nie zakłócało go niewygodne łóżko.

Fot. Janpol

Przed zakupem materaca należy zwrócić uwagę na certyfikaty przyznane materiałom użytym do jego produkcji. Dają nam one swego rodzaju gwarancję jakości oraz żywotności produktu. Kiedy już jesteśmy zdecydowani na konkretny model, ważne, by dobrać do niego odpowiedni stelaż. Nie tylko w znacznej mierze poprawia on komfort snu, ale także zapewnia swobodny przepływ powietrza i wentylację materaca.

Poranna toaleta
Z racji tego, że w czasie snu nasze ciało nagrzewa się i wydziela wilgoć, rano warto pozostawić materac odkryty przynajmniej przez 20 minut. Umożliwimy mu w ten sposób wyschnięcie i przewietrzenie. Dla lepszego efektu można zastosować specjalne ochraniacze lub przekładki higieniczne. – Z myślą o tym, by materac służył nam jak najlepiej, przygotowaliśmy specjalny ochraniacz, który chroni przed ewentualnymi przetarciami i zabrudzeniem – mówi Tomasz Goc dyrektor ds. sprzedaży marketingu z Fabryki Materacy JANPOL.

Z boku na bok
Jeśli nasz materac jest obustronny, należy pamiętać, aby przynajmniej raz na pół roku obrócić go na drugą stronę. Nie tylko poprawia to higienę snu, ale i służy materacowi, przedłużając czas, w którym będzie nam dobrze służył. Ale to nie koniec akrobacji, które należy wykonywać z materacem. – Należy go również obracać na linii głowa – nogi, dzięki czemu wszystkie miejsca są obciążone równomiernie. Zapobiegamy w ten sposób powstawaniu odkształceń spowodowanych długotrwałym i jednolitym naciskiem ciężaru ciała – radzą eksperci z Fabryki Materacy Janpol.

Materac do pralki
A co zrobić gdy przypadkowo dojdzie do poplamienia materaca? Należy działać natychmiast, aby woda lub inny płyn nie zdążył przedostać się do warstwy materiałów wypełniających. Czasami wysuszenie może okazać się nie lada problemem. W takiej sytuacji powinniśmy zdjąć pościel i ustawić materac w pozycji pionowej, gdyż w ten sposób ciecz wolniej przenika do jego wnętrza. Następnie suchą ściereczką należy zebrać tyle wilgoci ile się da, a ewentualne zabrudzenia zetrzeć wilgotną gąbką. Natychmiastowa reakcja daje nam większe szanse na likwidacje plam. – W związku z tym, że dla wielu z śniadanie w łóżku jest nieodzownym rytuałem udanego poranka, a podczas jedzenia łatwiej o zabrudzenie materaca, warto pomyśleć o modelu ze ściąganym pokrowcem. – W materacu Kalipso zastosowano pokrowiec Aloe vera , który bez problemu można ściągnąć i wyprać w pralce temperaturze 60 st. C .

Czego unikać?
Obok całej listy zaleceń mających przyczynić się do jak najdłuższego zachowania materaca w dobrym stanie, są również pewne zakazy i ograniczenia. Do tych powszechnie znanych można zaliczyć zakaz palenia na materacu. Dzieci należy przypilnować, aby nie skakały po łóżku, ponieważ może to spowodować uszkodzenie jego wewnętrznej struktury. Z podobnymi uszkodzeniami możemy się spotkać kiedy zginamy, składamy albo zwijamy materac, na przykład podczas transportu. Nie powinno się także przesiadywać na krawędziach materaca, ponieważ nacisk skoncentrowany na małej powierzchni może je osłabić.

Przed zakupem warto także zapoznać się z warunkami gwarancji danymi przez producenta. Należy jednak pamiętać, że nieprawidłowe użytkowanie lub konserwacja mogą być przyczyną skrócenia gwarancji.

Jak dbać o materac (Zdjęcia: 2)

Aloe vera - pokrowiec na materac ułatwiający czyszczenie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz