/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Tetra Pak: ponad 1.5 miliarda kartonów z certyfikatem FSC

Autor:
Źródło: Tetra Pak
Data: 2009-11-04


Certyfikacja FSC coraz szybciej rozwija się w branży opakowań. Tylko w zeszłym roku certyfikowane kartony Tetra Pak, jednego z wiodących na świecie dostawców opakowań, osiągnęły liczbę 200 milionów na rynku globalnym. Na tym jednak nie koniec. W ciągu najbliższych 12 miesięcy koncern spodziewa się wprowadzić ponad 1.5 miliarda kartonów na napoje na sam tylko rynek brytyjski i irlandzki. Oznacza to blisko 25 opakowań z logiem FSC przypadających na jednego obywatela we wspomnianych krajach.

Tetra Pak i główni dostawcy mleka i soków z Wielkiej Brytanii - tacy jak Princes, Ribena, Rubicon i Moo – wprowadzają na rynek kartony na napoje oznakowane FSC na masową skalę. Działalność ta stanowi wyraz poważnego, długoterminowo zaangażowania Tetra Pak w rozszerzanie rynku opakowań certyfikowanych FSC. Ostatecznym celem koncernu jest, by wszystkie znajdujące się w jego ofercie produkty papierowe posiadały certyfikat FSC. 

Julia Young z WWF-UK powiedziała: „Popieramy wielostronne zaangażowanie Tetra Pak w produkcję opakowań z surowców certyfikowanych FSC. Jest to ważny krok w stronę redukcji negatywnego wpływu codziennej konsumpcji na stan lasów na świecie”.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA