/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tetra Pak: ponad 1.5 miliarda kartonów z certyfikatem FSC

Autor:
Źródło: Tetra Pak
Data: 2009-11-04


Certyfikacja FSC coraz szybciej rozwija się w branży opakowań. Tylko w zeszłym roku certyfikowane kartony Tetra Pak, jednego z wiodących na świecie dostawców opakowań, osiągnęły liczbę 200 milionów na rynku globalnym. Na tym jednak nie koniec. W ciągu najbliższych 12 miesięcy koncern spodziewa się wprowadzić ponad 1.5 miliarda kartonów na napoje na sam tylko rynek brytyjski i irlandzki. Oznacza to blisko 25 opakowań z logiem FSC przypadających na jednego obywatela we wspomnianych krajach.

Tetra Pak i główni dostawcy mleka i soków z Wielkiej Brytanii - tacy jak Princes, Ribena, Rubicon i Moo – wprowadzają na rynek kartony na napoje oznakowane FSC na masową skalę. Działalność ta stanowi wyraz poważnego, długoterminowo zaangażowania Tetra Pak w rozszerzanie rynku opakowań certyfikowanych FSC. Ostatecznym celem koncernu jest, by wszystkie znajdujące się w jego ofercie produkty papierowe posiadały certyfikat FSC. 

Julia Young z WWF-UK powiedziała: „Popieramy wielostronne zaangażowanie Tetra Pak w produkcję opakowań z surowców certyfikowanych FSC. Jest to ważny krok w stronę redukcji negatywnego wpływu codziennej konsumpcji na stan lasów na świecie”.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz