/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Domek buduje w Dzierzgoniu

Domek

Autor:
Źródło: Domek
Data: 2009-10-28


Położony niedaleko Malborka Dzierzgoń to kolejne miasto, w którym blok w technologii szkieletowej stawia podostrowski Domek – czołowy krajowy producent domów gotowych.

Domek buduje w DzierzgoniuDomek buduje w DzierzgoniuFot. Domek

W technologii szkieletowej kojarzonej dotąd wyłącznie z budownictwem jednorodzinnym Domek zbudował już domy socjalne w Bełchatowie i podpoznańskim Luboniu oraz Sulejówku. Ten w Dzierzgoniu będzie miał trzy kondygnacje i ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej w 26 mieszkaniach z balkonami. Budowę rozpoczęto 5 października, a już po dwóch tygodniach mieszkańcy Dzierzgonia i samorządowcy z północnej Polski mogli podziwiać będący w trakcie prac wykończeniowych budynek. Nowi mieszkańcy zasiedlą go jeszcze w tym roku.

Co przesądza o sukcesie tego typu budownictwa? Przede wszystkim zerwanie ze stereotypami związanym z budownictwem tego typu. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu energooszczędnych technologii izolacji i ogrzewania. Nie ma tu pieców węglowych, a co za tym idzie brudu, komórek i zagrożenia pożarem. Izolacja ścian zapewnia zaś, że koszty ogrzewania nie przekraczają w sezonie 2 zł za metr kwadratowy. Aby zabezpieczyć odpowiednio izolacje cieplną przegród budynku umożliwiającą uzyskanie relacji 2 zł / 1 m2 firma stosuje elementy budynku znacznie przewyższające wymagania w zakresie ochrony cieplnej określone w warunkach technicznych.

Kolejna budowa Domku to podwarszawski Raszyn. Tu staną budynki jeszcze bardziej odbiegające od stereotypów, kształt galeriowca z balkonowymi wejściami kojarzył się dotąd raczej z pensjonatami niż z miejskim budownictwem.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz