/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Husqvarna konsoliduje produkcję i otwiera fabrykę w Polsce

Husqvarna

Autor: dja
Źródło: Husqvarna
Data: 2009-10-25


Husqvarna poinformowała o planach reorganizacji koncernu, których konsekwencją ma być utworzenie ok. 800 nowych miejsc pracy w fabrykach w Polsce i Chinach.

Pilarka Husqvarna serii 450-e w wydaniu jubileuszowymPilarka Husqvarna serii 450-e w wydaniu jubileuszowymFot. Husqvarna

Szwedzka firma w celu obniżenia kosztów zamierza wprowadzić szereg zmian w swojej strukturze. W latach 2009-2010 koncern zwolni 1200 osób w USA. Zmiany dotyczyć będą fabryk i biur handlowych w Szwecji, Włoszech, Hiszpanii i USA. Jednocześnie uruchomione zostaną dwa nowe zakłady produkcyjne w Polsce i Chinach, w których zatrudnienie znajdzie ok. 800 pracowników.

Całkowity koszt działań restrukturyzacyjnych szacowany jest na ok. 400 mln SEK (koron szwedzkich). To wartość rocznych oszczędności jakie Husqvarna uzyska po zakończeniu restrukturyzacji swojej Grupy.

Kosztem 250 mln SEK w ciągu roku ma zostać wybudowana w Polsce fabryka, w której skoncentrowane zostanie wytwarzanie kosiarek trawnikowych i urządzeń samojezdnych. Obecnie produkcja ta realizowana jest w szwedzkich zakładach zlokalizowanych w miejscowościach Huskvarna i Höör.

Do nowej fabryki w Szanghaju (Chiny) jeszcze w 2009r przeniesiona zostanie m.in produkcja pił łańcuchowych obecnie realizowana we Włoszech i Szwecji.

Skonsolidowana zostanie również organizacja sprzedaży w Europie, Azji i USA.

"Żałuję, że musimy wdrożyć rozwiązania które wpłyną na tylu pracowników. Produkcja Husqvarny jest jednak rozdrobniona na zbyt wiele małych zakładów, co oznacza nieefektywne wykorzystanie kapitału i zasobów. Musimy przeprowadzić również integrację nabytej jednostki aby zrealizować planowane efekty synergii. Zmiany te są niezbędne w celu zabezpieczenia Grupie długoterminowych przewag konkurencyjnych" - powiedział Magnus Yngen, CEO i Prezes Husqvarny.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz