/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kuchnieonline.pl zwycięzcą konkursu na najbardziej innowacyjną technologię B2B

Kuchnieonline.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Kuchnieonline.pl
Data: 2009-10-22


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyłoniła zwycięzcę konkursu na najbardziej innowacyjną technologię B2B. Jest nim polski portal firmy De ART. Leszek Ratus, umożliwiający projektowanie zestawów mebli kuchennych, wizualizację 3D projektów i składanie zamówień. Do projektu wykorzystano komponenty mechanizmu wizualizacji firmy Tide Software, która także przygotowała finalne rozwiązanie. Nad integracją z systemem klasy ERP - SAP Business One, czuwał SUPREMIS - Złoty Partner SAP.

Fot. Kuchnieonline.pl

20 października na Ogólnopolskim Forum e-Biznesu rozstrzygnięto Konkurs PARP na najbardziej innowacyjną technologię B2B. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Laureatami mogły zostać tylko firmy, finansujące wdrożenie platformy B2B w ramach działania 8.2 POIG. Kapituła za najbardziej innowacyjny uznała rozwiązanie informatyczne umożliwiające nie tylko projektowanie, ale i wizualizację zestawów mebli kuchennych w trójwymiarze.

Czynniki sukcesu, czyli 100% elastyczności i kompleksowości
Dlaczego wygrała właśnie ta technologia B2B? Głównym zamysłem było wdrożenie technologii przyjaznej dla internauty i kompleksowo obsługującej cały proces sprzedaży, charakterystyczny dla branży meblowej.

Internauta ma dostęp do platformy 24 godziny na dobę. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu i przeglądarką internetową, by móc zaprojektować zestaw mebli, a następnie obejrzeć każdy szczegół, przechadzając się po wirtualnej kuchni. Gotowe projekty można skalkulować i zamówić poprzez platformę B2B. Firma Tide Software dołożyła wszelkich starań, aby mechanizmy były proste w obsłudze.  Można rzec, iż użytkownik jest prowadzony za rękę poprzez proces projektowania i zamówienia.

Za realizację zamówienia odpowiada system ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw - SAP Business One. Konsultanci firmy SUPREMIS opracowali mechanizm umożliwiający automatyczną wymianę danych między platformą B2B, a systemem ERP. Dzięki temu udostępniona internautom oferta jest zawsze aktualna, a proces realizacji zamówienia przebiega szybko.

Nowe trendy w e-biznesie
"Trójwymiarowa wizualizacja jest przyszłością dla e-biznesu. Ten nowy trend jest już teraz zauważalny w Internecie. Za przykład niech posłużą: SecondLife, technologia Silverlight Microsoft czy Google SketchUp. Trend został również wychwycony przez Kapitułę konkursu PARP i uczestników Ogólnopolskiego Forum E-Biznesu. Dodam, iż jako producent innowacyjnej platformy B2B i mechanizmu wizualizacji 3D, przewiduję w niedalekiej przyszłości zastosowanie tych rozwiązań w innych branżach. Za szybkim rozpowszechnieniem wizualizacji on-line w trój wymiarze przemawia fakt, iż jest to narzędzie pozwalające wprowadzić skuteczne działanie marketingowe, jakim jest merchandising. Sklep internetowy, po którym możemy się przejść? To w zasadzie fakt." - zapewnia Tomasz Michalski, prezes Tide Software.

Kuchnieonline.pl    
Zamysł powstałego w 2009 roku portalu kuchnieonline.pl, łączącego w sobie: elektroniczną formułę projektowania umeblowania kuchni, z jednoczesnym zakupem, jest w skali Polski pierwszym rozwiązaniem i absolutnie nowatorskim, uwzględniającym zasady B2B (business to business). Zwycięski pomysł realizowany przez portal jest wyjściem naprzeciw coraz większego zainteresowania klientów zakupem mebli kuchennych przez internet.

Partnerem portalu produkującym zamówione meble jest niemiecka firma ALNO AG. Zamówiony towar przy zastosowaniu własnego transportu producenta, jest dostarczany bezpośrednio z fabryk koncernu w Niemczech do magazynów na terenie Polski, skąd po krótkiej weryfikacji zgodności z zamówieniem jest ekspediowany bezpośrednio do klienta finalnego. Montaże  zamówionych mebli, są dokonywane na terenie przede wszystkim Polski, przez specjalistyczne ekipy monterskie dostawcy lub firm współpracujących.

Termin planowanego uruchomienie projektu to przełom października i listopada b.r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA