/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Globalny lider zaopatrzenia biurowego popiera FSC

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2009-10-14


Największy na świcie dostawca artykułów biurowych, Staples, zaangażował się w prowadzony przez Rainforest Alliance program SmartSource.

Staples zamierza stale poszerzać swoją ofertę produktów papierniczych z certyfikatem FSC. Już teraz we wszystkich amerykańskich centrach „Copy & Print” tego koncernu papier certyfikowany FSC wchodzi w skład jednej ze standardowych ofert wydruków. Ponadto Staples skutecznie zachęca swoich dostawców do prowadzenia zrównoważonej działalności leśnej i starania się o certyfikację FSC. W roku 2008 koncern Staples zaprzestał współpracy z singapurską firmą Asia Pulp & Paper, jednym z największych na świecie koncernów papierniczych. Przyczyną zerwania współpracy były kontrowersje wokół wpływu działalności tego dostawcy na środowisko.

Program SmartSource
Program SmartSource Rainforest Alliance to usługa przeznaczona dla firm i organizacji pragnących zweryfikować i ulepszyć swoją politykę zaopatrzeniową. Celem SmartSource jest wprowadzenie nowego programu zaopatrzenia, który stopniowo, lecz zdecydowanie zmierza w kierunku bardziej zrównoważonej działalności i korzystania z produktów certyfikowanych FSC. Firmy uczestniczące w programie SmartSource Rainforest Alliance to między innymi Scholastic, The Coca Cola Company, Gibson, Unilever i Kraft.

Na terenie Europy i Rosji oficjalnym partnerem Rainforest Alliance, który oferuje usługi w zakresie programu SmartSource jest NEPCon.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz