/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Domek ma 20 lat

Domek

Autor: oprac. dja
Źródło: Domek
Data: 2009-10-13


Ostrowski Domek, jeden z krajowych liderów w budownictwie szkieletowym obchodzi jubileusz dwudziestolecia działalności.

Dom w technologii szkieletu drewnianego budowany z modułówDom w technologii szkieletu drewnianego budowany z modułówFot. Domek

Domek działa w budownictwie wraz z nowym ustrojem, pojawił się bowiem wraz z polskim kapitalizmem w 1989 roku. Pierwotnie realizując domy jednorodzinne w Ostrowie Wielkopolskim, z czasem dochodząc do dzisiejszej formuły domu w technologii szkieletu drewnianego. O tym jak elastyczna i innowacyjna jest technologia świadczy nie tylko ilość realizacji w kraju i poza jego granicami, ale także ich różnorodność. Dość powiedzieć, że w tej technologii powstają nie tylko domy jednorodzinne, bliźniaki, ale także bloki socjalne i budynki tak popularnych teraz w Polsce Orlików.

Budownictwo socjalne to w ostatnim czasie jeden z hitów ostrowskiej firmy. Budynki socjalne stoją już w podpoznańskim Luboniu, Sulejówku i Bełchatowie. Wkrótce zaczynają się budowy w pomorskim Dzierzgoniu i Raszynie.

Zalety domów szkieletowych to nie tylko łatwość konstrukcji, szybkość jej stawiania, ale także nadzwyczajne walory użytkowe. Dość wspomnieć tylko bardzo dobrą izolację cieplną, odporność na zagrożenie ogniowe i lekkość konstrukcji, która czyni ją odporną na najgorsze nawet warunki pogodowe. Budowa w technologii szkieletowej rozpoczyna się od wykonania płyty fundamentowej. Po odczekaniu okresu dojrzewania betonu następuje montaż elementów budynku zgodnie z projektem. Gotowe elementy domu są wykonywane w hali produkcyjnej w Radłowie k. Ostrowa Wielkopolskiego. Następnie po załadowaniu na samochody przewiezione na plac budowy i wprost z samochodu przy użyciu dźwigu montowane na płycie fundamentowej. Montaż trwa zwykle 1-2 dni. Po czym budynek zostaje pokryty dachówką i rozpoczynają się prace wewnętrzne. Wszystko sprawia, że taki dom jest gotowy do zamieszkania po dwóch, trzech miesiącach.

Domek sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji i budowie prefabrykowanych domów szkieletowych. Firma dysponuje halą produkcyjną o powierzchni ok. 3000m2, która pozwala na wykonanie elementów domów wg indywidualnych zamówień klientów. Własny zespół projektowy wykonuje rysunki warsztatowe elementów. Montaż domu odbywa się wprost z samochodu dostawczego w ciągu 2-3 dni. Standardowa oferta firmy obejmuje wykonanie budynku z pełnym wykończeniem zewnętrznym oraz izolacją cieplną i tynkami wewnętrznymi.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz