/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Praktiker pionierem DYI w Albanii

Praktiker

Autor:
Źródło: Praktiker
Data: 2009-10-08


Grupa Praktiker jeden z europejskich liderów sektora DIY (Do – It – Yourself) 30 października b. r. otworzy pierwszy market w Tiranie, stolicy Albanii. Dzięki temu, firma stanie się pionierem na tym południowo – europejskim rynku. W całej Albanii aktualnie nie ma porównywalnego obiektu specjalizującego się w sprzedaży materiałów budowlanych, wyposażenia domów i ogrodów.

Fot. Drewno.pl

Market firmy Praktiker w Albanii o powierzchni około 8,700 m², będzie pierwszą w tym kraju placówką z sektora DIY. Rozwój gospodarczy oraz duży potencjał demograficzny Albanii (3,2 mln mieszkańców), a co za tym idzie ogromne zapotrzebowanie na produkty remontowo – budowlane, przyczyniły się do inwestycji Grupy w tym regionie. Co istotne, kraj ten wykazał się dużą odpornością na obecny kryzys ekonomiczny. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przewiduje dla Albanii

1,2 proc. wzrost PKB w 2009 r. Otwarcie marketu firmy Praktiker wypełnia m. in. istniejącą lukę na rynku oraz przyczynia się do rozwoju sektora budowlanego i remontowego.

Praktiker to jeden z najważniejszych w Europie dostawców produktów niezbędnych do budowy, remontu, a także aranżacji wnętrz i ogrodów. Firma prowadzi działalność w: Niemczech, Bułgarii, Grecji, Luksemburgu, Polsce, Rumunii, Turcji, na Ukrainie i Węgrzech. W samej tylko Polsce znajduje się 21 sklepów. Albania jest dziesiątym z kolei europejskim państwem, w którym pod koniec października swą działalność zainicjuje market Grupy Praktiker.

Otwarcie 103 sklepu poza granicami Niemiec, to bez wątpienia potwierdzenie międzynarodowego sukcesu niemieckiej firmy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz