/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

L’Esprit Decoration - luksusowe podłogi z Barlinka

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2009-09-30


W ostatnich dniach miała miejsce premiera nowej luksusowej marki o nazwie L’Esprit Decoration. Kolekcja obejmuje podłogi z drewna dębu i jesionu oraz z gatunków egzotycznych, takich jak iroko, jatoba , sucupira, wenge oraz merbau. Producentem tych luksusowych podłóg jest Grupa Barlinek. Ambasadorem marki został Wojciech Fibak - słynny tenisista, biznesmen i koneser sztuki.

L’Esprit Decoration - Orzech piękność dniaL’Esprit Decoration - Orzech piękność dniaFot. Barlinek

Aby nadać tym wyjątkowym posadzkom niebanalny wygląd i charakter, zostały one poddane jeszcze na etapie produkcji dodatkowym zabiegom, wzmacniającym estetykę i wytrzymałość. Podłogi marki L’Esprit Decoration wpisują się idealnie w potrzeby wymagających Klientów, charakteryzują się wręcz perfekcyjną jakością wykonania i klasyczną, ponadczasową elegancją. Prace przy projekcie tej serii podłóg trwały od stycznia 2008 roku, kiedy to przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę badania marketingowe wśród projektantów, architektów, znawców piękna i sztuki. Dystrybucja tych drewnianych posadzek ma miejsce wyłącznie w wybranych punktach sprzedaży, w dużych aglomeracjach miejskich. Dotarcie do odbiorcy sektora Premium obejmuje bliską współpracę z architektami oraz projektantami wnętrz.

- Modę na marki Premium obserwujemy w Polsce od kilku lat – mówi Marek Janke, dyrektor handlowy Barlinka. Na rynku desek warstwowych dotąd nie było oferty Premium rodzimych producentów. W segmencie tym obecne są wyłącznie nieliczne produkty marek zagranicznych, należało więc szybko zająć to miejsce – uważa Marek Janke.

Wreszcie jeden z najistotniejszych argumentów, przesądzający o zaangażowaniu Barlinka w nowy sektor: marki luksusowe są odporne na wahania koniunktury i utrzymują wysokie tempo sprzedaży nawet w czasach stagnacji ekonomicznej. Spółka zakłada sprzedaż nowego produktu na poziomie 10 tys. m kw. m roku. Plany na przyszły rok przewidują zwiększenie sprzedaży do 60 tys. m kw. Grupa jednocześnie aktywnie zwiększa swoją obecność w pozostałych segmentach rynku, tj. obok rynku głównego także w sektorze Economy.

*****
Grupa Barlinek S.A. jest jednym z największych producentów naturalnych podłóg drewnianych na świecie. Logo Barlinek to najbardziej rozpoznawalna marka podłóg naturalnych w Polsce. W 2009 r. deska barlinecka jest eksportowana do czterdziestu pięciu krajów na czterech kontynentach. Firma ma ok. 65% udziału w krajowym rynku podłóg. Ilość m kw. sprzedanych przez firmę w ciągu roku zaspokaja 10% zapotrzebowania całej Europy na tego typu podłogi. Barlinek opiera się na zaawansowanych technologiach i wykorzystuje wysoce zautomatyzowany proces produkcji, pozwalający dostosować produkt do szybko zmieniających się potrzeb rynku oraz umożliwiający lansowanie nowatorskich rozwiązań, podążających za najnowszymi trendami w Europie i na świecie. Obecnie portfolio Barlinka zawiera blisko sto wzorów i typów podłóg.

L’Esprit Decoration - luksusowe podłogi z Barlinka (Zdjęcia: 3)

L’Esprit Decoration - Orzech piękność dniaL’Esprit Decoration - Dąb smak życia brightL’Esprit Decoration - Sucupira wide

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz