/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2009: Innowacje pomocne w rozwoju śląskich firm

MTK

Autor:
Źródło: MTK
Data: 2009-09-25


W dniach 2-4 października w Katowicach odbędzie się III edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO, gdzie na przestrzeni blisko 1700m2 ponad 60 firm zaprezentuje swoje rozwiązania dedykowane małym i średnim zakładom stolarskim.

DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2009DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2009Fot. MTK

Wizyta w Katowicach opłaci się każdemu kto poszukuje nowych propozycji na ulepszenie swojej produkcji, niezależnie czy prowadzi jednoosobową firmę, czy też średniej wielkości zakład stolarski. Jak zapewniają organizatorzy targów, Targi Katowickie na których terenie odbędzie się DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO, oraz Targi Poznańskie, w tym roku na ekspozycji dominować będą rozwiązania oferujące zwiększenie efektywności.
 
Co nowego na targach?
Firma SCM Group zapowiada dwie ciekawe premiery maszyn do okleinowania wąskich płaszczyzn. "Pokażemy ME25 marki Teknomax, która jest długo oczekiwaną, kompaktową maszyną, która oferuje duże możliwości obróbki" – mówi Marta Jakubowska z firmy SCM. Wymieniony model może posłużyć do okleinowania różnego typu obrzeżami, do tego wykańcza powierzchnie w bardzo dobrej jakości.

Drugą nowością poznańskiej firmy jest SCM Olimpic K130 – profesjonalna okleiniarka dla zakładów oczekujących maszyn o konstrukcji z podwyższoną wytrzymałością. Poza tym firma SCM Group w Katowicach zaprezentuje inne maszyny, w tym 3 osiowe centrum obróbcze z magazynkiem narzędzi.
 
Maszyny stacjonarne do obróbki drewna marki JET są jesienną propozycją Agencji AMK, które wg przedstawicieli firmy powinny być standardowym wyposażeniem każdej stolarni. Wśród wielu typów tych maszyn firma oferuje szlifierki walcowe do płaszczyzn płaskich (np. przygotowanie przed lakierowaniem) stosowane do produkcji schodów i drzwi. Jest to miedzy innymi DDS225 - szlifierka dwuwalcowa będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie zakładów stolarskich poszukujących kompromisu pomiędzy szlifierką długo taśmową a profesjonalną i często cenowo nieosiągalną maszyną szeroko taśmową.

Z ciekawszych maszyn Agencja AMK pokaże na swoim stoisku JOVS10 - oscylacyjną szlifierkę wrzecionową do szlifowania wąskich płaszczyzn elementów krzywoliniowych. Maszyna ma 10 na wyposażeniu wrzecion szlifujących o średnicy od 6 do 100 mm, co oznacza, że możemy nią szlifować krzywizny zarówno o bardzo małych jak i dużych promieniach. Firma zaprezentuje w Katowicach także innowacyjny system połączeń szwajcarskiej firmy Lamello, a mianowicie złączkę Clamex.
 
Kilka hitów przygotowała również firma Felder Group Polska, która pokaże między innymi centrum w zakresie wydajności dwuzmianowej, ma mobilny panel sterowania, oraz możliwość czytania kodów kreskowych, co pozwala zautomatyzować, a tym samym skrócić czas produkcji. Z tą maszyną oferowane jest oprogramowanie do produkcji mebli, które ma bardzo czytelny interfejs użytkownika pozwalający na jego obsługę nawet laikowi.

Okleiniarka FELDER G 580 będzie także dostępna do oglądania na targach. Zajmuje bardzo niewiele miejsca w zakładzie i steruje się nią za pomocą pulpitu dotykowego PLC. Maszyna posiada wszystkie agregaty potrzebne do obróbki elementu podczas jednego przejścia.

Firma Felder zaprezentuje także piłę formatową kappa 550 X-motion marki FORMAT-4 ze sterowaniem elektromotorycznym, pamięcią ustawień, oraz programem do rozkroju płyty. "Na stoisku firmy będzie można obejrzeć także brykieciarkę FBP50, która jest uzupełnieniem oferty dla małych i średnich zakładów. Można ją podłączyć do odciągu RL 200 i w ten sposób z odpadów – trocin otrzymywać wysokowartościowe brykiety, których sprzedaż może stać się dodatkowym źródłem dochodów" – mówi Piotr Kozielski, product manager firmy Felder Group Polska. Oprócz wspomnianych rozwiązań firma pokaże całą gamę standardowych obrabiarek.
 
Wyspa narzędzi
Zwiedzający targi w Katowicach mają też unikalną okazję do zapoznania się z nowościami ze świata elektronarzędzi i narzędzi pneumatycznych, które zostaną zaprezentowane w ramach Wyspy Narzędzi Pneumatycznych. Wydarzenie służy prezentacji urządzeń w ruchu na specjalnie wydzielonej przestrzeni pokazowej i stanowi okazję do bezpośredniego kontaktu wystawców i zwiedzających targi.

Warsztatowa, praktyczna forma Wyspy umożliwi pokazanie wszechstronnego zastosowania elektronarzędzi. Będzie również miejscem, gdzie można uzyskać fachową poradę.

Partnerem Wyspy Narzędzi Pneumatycznych będzie firma BizeA, która w Katowicach zaprezentuje ok. 50 modeli zszywaczy i gwoździarek pneumatycznych oraz pistolety klejowe. Ponadto w ramach Wyspy BizeA przedstawi dwa stacjonarne urządzenia - łączarkę do listew, ram, obrazów lub mebli oraz pilarkę kątową dla producentów ram. Prezentacji towarzyszyć będzie pokaz filmów z produktami BizeA w zakładach różnych branż. Możliwość wypróbowania prezentowanych urządzeń z pewnością pomoże zwiedzającym dokonać decyzji dotyczącej planowanych zakupów i inwestycji w ich warsztatach i przedsiębiorstwach.
 
Konkurs z nagrodami
Podczas targów można wygrać cenne nagrody biorąc udział w konkursie polegającym na zbudowaniu jak najwyższej wieży z drewnianych klocków o wymiarach 5 x 5 x 5 cm lub 10 x 10 x 10 cm. Każdego dnia organizatorzy wyłonią zwycięzcę, który otrzyma nagrodę w postaci elektronarzędzia renomowanej marki oraz prawo do rywalizacji w finale konkursu (ostatni dzień targów). Finaliści będą walczyć o nagrodę główną – frezarkę wielowrzecionową ALFA 21 Classic marki VITAP z zestawem narzędzi o wartości 5 tys. euro. Fundatorem nagród są firmy ITA sp. z o.o. i ITA Tools.
 
Zarejestruj się i kup tańszy bilet
Targi DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO rozpoczynają się w piątek (10.00 – 17.00) i kończą w niedzielę (10.00 – 16.00), co jest dogodnym terminem dla stolarzy, którzy w tygodniu zajęci są
wykonywaniem zleceń. Zwykły bilet wstępu kosztuje 10 zł, natomiast po zarejestrowaniu na miejscu lub on-line na stronie www.dsm.katowice.pl – o połowę taniej.

DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2009: Innowacje pomocne w rozwoju śląskich firm (Zdjęcia: 2)

DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2009DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2008

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA