/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pronox zostanie przejęty przez Centrozap?

Rzeczpospolita

Autor: oprac. dja
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2009-09-25


Centrozap jest zainteresowany restrukturyzacją producenta i dystrybutora sprzętu elektronicznego, spółki Pronox Technology i chce zaangażować się kapitałowo w tę firmę - informuje Rzeczpospolita.

Spółki podpisały list intencyjny który przewiduje objęciu przez Centrozap nowej emisji akcji Pronoksu o wartości do 50 mln zł. Firmy łączy unia personalna - prezesem Pronoksu został właśnie Ireneusz Król, a wiceprezesem Mariusz Jabłoński (takie same funkcje pełnią w Centrozapie).

Ostateczna decyzja należy do sądu, który rozpatruje wniosek Pronox Technology o upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami (alternatywą jest upadłość likwidacyjna). Zadłużenie producenta i sprzedawcy sprzętu elektronicznego przekracza 150 mln zł, z tego z tytułu wierzytelności, które zostały zgłoszone do układu około 77 mln zł.

Centrozap, oprócz zysków jakie może osiągnąć po wyprowadzeniu Pronoksu na prostą, widzi również dodatkowe możliwości jakie mogą powstać dzięki synergii między spółkami. M.in. Pronox posiada bazę logistyczną w Sławkowie przy tzw. szerokim torze, prowadzącym do Rosji, gdzie Centrozap prowadzi inwestycję związaną z budową zakładu przerobu drewna.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA