/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Metalowe stelaże z GOMADu

Gomad

Autor: Wojciech Dobosiewicz
Źródło: Gomad
Data: 2009-09-23


Fabryka Maszyn do Drewna GOMAD Sp. z o.o., jeden z liderów na rynku producentów maszyn do obróbki drewna, uruchomiła linię produkcyjną do wytwarzania i obróbki metalowych wyrobów giętych. Wykorzystując ją firma już produkuje metalowe stelaże do krzeseł, foteli i mebli wypoczynkowych.

Całość nowej linii technologicznej tworzą: automatyczna giętarka CNC do rur i profili o średnicy bądź przekroju do 38 mm, obrabiarka do cięcia rur pod kątem, automaty spawalnicze do stali nierdzewnej i aluminium. Zestaw uzupełniają – zaprojektowane i wykonane w GOMAD-zie – linia szlifierska i polerska do rur i gotowych stelaży, urządzenia do cięcia krzywoliniowego rur oraz obrabiarki do tzw. „szczotkowania” rur nierdzewnych, dające efekt matowy gotowego wyrobu. Urządzenia znakomicie sprawdzają się w produkcji metalowych elementów do mebli wypoczynkowych, łuków balustrad, poręczy schodów oraz kaloryferów łazienkowych.

- Poszukując nowej niszy zdecydowaliśmy się na produkcję metalowych elementów giętych. Koszt inwestycji w giętarkę CNC, linie technologiczne do cięcia, spawania, szlifowania oraz polerowania rur i stelaży to ponad 600 tys. zł. Na szczęście, dzięki naszemu doświadczeniu, wiele maszyn technologicznych zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy sami – mówi Andrzej Graczykowski, Prezes Zarządu FMD GOMAD. – Posiadany obecnie przez GOMAD park maszynowy umożliwia pracę ciągłą, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym zleceniom, zarówno pod względem jakości, jak i wydajności – dodaje.

Produkowane obecnie przez gorzowską spółkę modele metalowych stelaży do krzeseł i foteli powstały we współpracy z firmą Kurt Royce Lloyd Loom Co., produkującą wysokiej klasy meble wypoczynkowe z kompozycji maty loomowej i skóry. Wykonane są ze stali nierdzewnej (polerowanej lub szczotkowanej), bądź z pokryciem w chromie (dekoracyjnym lub satynowym), a także w wersji malowanej proszkowo. Całość produkcji kierowana jest na rynki zachodnioeuropejskie, głównie do Niemiec, Belgii i Holandii. Możliwości produkcyjne GOMAD-u wynoszą ok. 7 tys. sztuk stelaży miesięcznie.

 

*****

Fabryka Maszyn do Drewna GOMAD Sp. z o.o. jest jednym z liderów na rynku producentów maszyn do obróbki drewna. Firma istnieje od 1952 roku. W 1996 r. w zakładzie skonstruowano i wykonano pierwszą w Polsce sterowaną numerycznie obrabiarkę do drewna CNC. W ofercie GOMAD-u znajdują się: frezarki dolno- i górnowrzecionowe, wiertarki wielowrzecionowe, wiertarko-frezarki, pilarki, czopiarki, frezarki CNC, grubościówki oraz obrabiarki specjalne, projektowane na indywidualne zamówienia. Wiele produkowanych przez GOMAD obrabiarek trafia m.in. do USA, Belgii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Rosji oraz na Ukrainę, Litwę, Łotwę i Białoruś.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA