/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

AkzoNobel wyodrębni spółkę produktów do drewna

AkzoNobel

Autor: dja
Źródło: AkzoNobel
Data: 2009-09-16


Koncern AkzoNobel poinformował, że wyodrębni jako osobny podmiot dział zajmujący się produktami dla drewna.

Sikkens, oferujący m.in. lazury do drewna, to marka należąca do koncernu AkzoNobelSikkens, oferujący m.in. lazury do drewna, to marka należąca do koncernu AkzoNobelFot. Sikkens

Zmiana nastąpi od 1 stycznia 2010r. i jest częścią większych zmian w chemicznym koncernie. W ich wyniku AkzoNobel wyodrębni ze swoich struktur dwie nowe spółki, a dwie inne połączy.

Wood Finishes and Adhesives przejmie całość aktywności w zakresie produkcji i sprzedaży produktów do wykańczania powierzchni i klejenia drewna. Ruch ten ma wzmocnić pozycję koncernu na znaczącym rynku chemicznych środków dla branży drzewnej. Szefem nowego podmiotu zostanie John Wolff, obecny dyrektor generalny Coatings Coil.

AkzoNobel to międzynarodowy koncern, działający w ponad 75 krajach i zatrudniający około 68.000 osób. Główna siedziba koncernu znajduje się w Arnhem (Holandia). AkzoNobel zajmuje się produkcją chemikaliów, materiałów wykończeniowych i wyrobów farmaceutycznych.

Koncern utworzono w roku 1994 poprzez fuzję dwóch koncernów - AKZO i NOBEL. W skład koncernu wchodzi wiele przedsiębiorstw z długoletnia i bogatą tradycją. Najstarszymi przedsiębiorstwami są założone w 1777 roku „Det Holmbadske Selskab” (Sadolin) i prowadzące działalność od 1792r. „Sikkens” (Holandia) i „Bemberg” (Niemcy). W Szwecji słynny naukowiec Alfred Nobel utworzył kilka przedsiębiorstw, które po dziś dzień wchodzą w skład koncernu.

W dziedzinie ekologicznych materiałów wykończeniowych i nowych technologii AkzoNobel jest w czołówce producentów lakierów przemysłowych do wykończania materiałów drzewnych. Produkty koncernu z powodzeniem wykorzystywane są przy wykończaniu mebli, parkietów, okien, drzwi, płyt drewnopochodnych i innych wyrobów z drewna.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz