/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lasy Państwowe: Nieprawdziwe doniesienia w Polska The Times

Lasy Państwowe

Autor: Anna Malinowska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2009-09-10


W artykule „Urzędnicy na bruk”, opublikowanym 8 września przez dziennik „Polska The Times” znalazły się nieprawdziwe informacje o zmianach organizacyjnych w Lasach Państwowych.

Uprzejmie informujemy, że doniesienia o Lasach Państwowych, opublikowane w dzienniku „Polska The Times” z 8 września w artykule pt. „Urzędnicy na bruk” są nieprawdziwe. Informacje przedstawione w dzienniku nie pochodzą z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, a autorzy tekstu nie potwierdzili ich wiarygodności w DGLP przed ukazaniem się artykułu.

Dyrektor generalny LP podjął działania mające na celu przeprowadzenie zmian organizacyjnych w LP. Jednakże nigdy nie pojawił się w nich zamiar likwidacji sześciu RDLP, ani też likwidacji nadleśnictw, które sprzedają mniej niż 70 tys.m³ drewna.

Przeprowadzenie zmian organizacyjnych to jeden z podstawowych warunków zachowania dotychczasowego statusu LP, wielofunkcyjnego charakteru gospodarki leśnej oraz utrzymania konkurencyjności polskiego surowca drzewnego i wyrobów z drewna na rynku europejskim, a tym samym zachowania zasady samofinansowania. Dyrektor generalny LP polecił regionalnym dyrektorom LP dokonanie analizy zatrudnienia w biurach nadleśnictw (ale nie ich likwidacji) oraz przeprowadzenie analizy zadań w zakresie optymalizacji leśnictw rewirowych i mieszanych. Celem tych działań jest:

  • zwiększenie średniej wielkości leśnictwa w LP do 1600 ha (równocześnie zakłada się, że leśnictwa będą dwuosobowe);
  • zwiększenie średniej ilości pozyskiwanego drewna w jednym leśnictwie do 6900 m³;
  • likwidacja leśnictw jednoosobowych.

Na podstawie ww. założeń dyrektorzy RDLP, po konsultacjach z nadleśniczymi i związkami zawodowymi, mają przedstawić dyrektorowi generalnemu LP skutki ewentualnej optymalizacji leśnictw.

Przeprowadzenie zmian będzie się odbywało z uwzględnieniem przechodzenia pracowników na emerytury lub stworzonymi w tym celu w LP warunkami do wcześniejszego przechodzenia na emerytury. Cały proces będzie konsultowany z centralami związków zawodowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

a szkoda... [1]

LP to irytująca organizacja...jeszcze kiedyś uważałem, że stoją na straży zachowania naszych zasobów naturalnych, jednak odkąd współpracuję z LP jako firma widzę jaki to nieruchawy przerośnięty kadrowo, przy braku kompetencji pracowników moloch...sprywatyzować. Związki zawodowe w LP to paraliżujący rak np.konsultowanie premii ze związkami...starzy związkowcy decydują komu dać, komu nie...

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2009-09-11 08:47:06

Zgłoś nadużycie

Niestety masz rację, w LP decydują tylko wyłącznie układy i układziki, ...

jeżeli ich nie masz to jesteś przegrany, nie masz co startować... Mam kolegę który prowadzi mały tartak płaci normalny haracz leśniczemu od którego kupuje drewno. Ktoś może powie że jest wolny rynek i każdy może sobie kupić drewno jakie chce i ile chce i za ile chce tylko jest jedno ale... klasyfikacja czy jak to sie tam nazywa, można kupić 1 w cenie 4 albo odwrotnie... jak kto woli

apollo [10]Odpowiedz na ten komentarz2009-09-11 21:07:28

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz