/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Bezpieczeństwo pracy na targach w Rogowie

Lasy Państwowe, DrewLux.pl

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe, DrewLux.pl
Data: 2009-09-10


Podczas Międzynarodowych Targów Leśnych w Rogowie pracownicy Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu wraz z zaproszonymi do współpracy ekspertami zorganizowali pokazy bezpiecznych technik pracy podczas pozyskiwania drewna.

Pokazy i prezentacje pod hasłem „Bezpieczeństwo i Jakość” odbyły się w specjalnie urządzonej hali. Wśród zwiedzających byli przedsiębiorcy leśni, leśnicy, uczniowie szkół leśnych. Omawiane były zasady przerzynki kłody pod naprężeniami. Pokazywano też, jak prawidłowo obsługiwać pilarkę łańcuchową, prezentowano budowę i funkcjonalność kasku ochronnego dla drwali. Organizatorzy dzielili się także zdobyczami techniki w walce z hałasem i wibracjami. Można było dowiedzieć się, które paliwa i oleje do pił łańcuchowych są przyjazne dla środowiska. Ponadto zwiedzający poznali zasady obsługi maszyn wielooperacyjnych, budowę i funkcjonalność hamulca bezwładnościowego w pile łańcuchowej oraz wyniki testów innych maszyn i urządzeń wraz z ekonomicznym uzasadnieniem stosowania ich w pracach leśnych.

Dodatkową atrakcją dla gości była możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodami były: dwie piły spalinowe (produkcji Stihl i Husqvarna), kompletne ubranie ochronne dla pilarza (Grube Polska) oraz kask ochronny (Peltor). Już wkrótce ogłoszenie wyników konkursu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz