/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Mondi uruchomiło nową linię produkcji papieru

MPP Świecie

Autor: oprac. dja
Źródło: MPP Świecie
Data: 2009-09-08


Zarząd Mondi Świecie SA poinformował o dokonaniu rozruchu nowej maszyny papierniczej. MP-7 produkować będzie niskogramaturowe papiery na tekturę falistą. W przyszłym miesiącu maszyna powinna rozpocząć produkcję papieru, który trafi na rynek.

Panorama budowy nowej linii produkcyjnejPanorama budowy nowej linii produkcyjnejFot. Mondi

MP-7 jest odpowiedzią na szybko rozwijający się w Europie Wschodniej i Środkowej segment papierów niskogramaturowych. Nowa maszyna papiernicza pozwoli na umocnienie tej pozycji na jednym z najbardziej rozwijających się rynków świata poprzez dodanie do naszej oferty niskogramaturowego papieru makulaturowego.

Nowa linia oferuje oszczędności materiałowe i kosztowe poprzez zastosowanie rozwiązań ekonomicznych i środowiskowych bez kompromisu dla jakości i wykonania. Z prędkością konstrukcyjną 1,800 m/min (napęd 1700 m/min) będzie jedną z najszybszych maszyn produkujących papiery opakowaniowe na świecie. Jej efektywność i krótkie cykle produkcyjne pozwolą na skrócenie czasu realizacji zamówienia oraz zwiększenie dostępności standardowych asortymentów. Doskonałe formowanie i wspaniała jakość zapewnią optymalną przerabialność i maksymalną prędkość przerobu.

Zakres produktów oferowanych przez MP7 obejmuje niskogramaturowy fluting i testliner w gramaturze od 75 do 140 g/m2. Oznacza to duże możliwości produkcji produktu, co w połączeniu z korzyściami wynikającymi z zastosowania niskich gramatur pozwoli na bardziej ekonomiczną produkcję opakowań.

W porównaniu z innymi maszynami pracującymi w Świeciu, produkcja jednej tony papieru na siódemce będzie wymagała zużycia o
- 20% mniej pary
- 30% mniej elektryczności
- 40% mniej wody.

Dzięki umiejscowieniu produkcji w Polsce, Mondi ma możliwość dostarczania papieru zarówno na rynek Europy Środkowo Wschodniej jak również do krajów sąsiadujących z Polską takich jak Niemcy, Skandynawia czy kraje Beneluxu.

Wraz z linią produkcyjną wybudowano nowy, całkowicie automatyczny magazyn. Jest on wybudowany zgodnie z nowoczesnymi standardami UE i powinien w znacznym stopniu poprawić jakość serwisu magazynowego. W hali magazynowej oprócz standardowych asortymentów i szerokości będą przechowywane również rolki pod zamówienie klienta. Trzy dźwigi wyposażone w próżniowe układy podnośnikowe będą umieszczały rolki na taśmociągu, który ma możliwość transportowania do 60 zwojów na godzinę, na siedem stanowisk ładowania.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA