/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy raport na temat FSC

NEPCon / FSC

Autor:
Źródło: NEPCon / FSC
Data: 2009-09-08


FSC opublikowało obszerne studium, zatytułowane „FSC reflected in scientific and professional literature“. Studium prezentuje wyniki analiz naukowych i profesjonalne raporty dotyczące funkcjonowania systemu Dobrej Gospodarki Leśnej.

Jak wynika z treści tej publikacji, wieloaspektowy, pozytywny wpływ certyfikacji FSC jest nie do przecenienia. Dotyczy on między innymi zachowania bioróżnorodności, kwestii społecznych, bezpieczeństwa pracowników i poprawy polityki leśnej. Zgodnie z raportem, dzięki FSC „certyfikacja leśna jest obecnie tak szeroko spopularyzowana w sektorze leśnictwa i przemyśle drzewnym, że prawdopodobieństwo, by kiedykolwiek zniknęła jest bardzo niewielkie“.

Dane na temat korzyści ekonomicznych płynących z certyfikacji, takich jak szerszy dostęp do rynku, mają głównie charakter nieformalny. Sprzedawcy niechętnie dzielą się publicznie informacjami na temat zysków osiąganych dzięki certyfikacji, w obawie przed utratą konkurencyjności.

Studium nie unika także prezentowania słabych stron systemu FSC. Wśród nich znajdują się stosunkowo słabe postępy certyfikacji w przypadku niewielkich własności leśnych oraz krajów tropikalnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz