/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Czy Lasy Państwowe zlikwidują część rdlp i nadleśnictw?

Polska / Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Polska / Drewno.pl
Data: 2009-09-08


W Lasach Państwowych z 25 tys. pracowników ma odejść ponad 2 tys. Z 17 dyrekcji regionalnych ma zostać 11. Likwidacji ulegną wszystkie nadleśnictwa, które sprzedają mniej niż 70 tys. m3 drewna rocznie. Dzieje się tak, mimo że Lasy Państwowe są w bardzo dobrej sytuacji finansowej - pisze dziennik "Polska"

Fot. Drewno.pl

Działania te związane mają być z nowym projektem rządu, który ma doprowadzić do 10% redukcji etatów wśród urzędników państwowych. Redukcje mają dotknąć nie tylko ministerstwa, urzędy centralne i wojewódzkie, ale również takie instytucje jak NFZ, ZUS i - jak podaje "Polska" - Lasy Państwowe.

Podana przez dziennik "Polska" informacja mija się z prawdą - mówi Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych. - Lasy Państwowe działają na zupełnie innych zasadach niż urzędy państwowe.

Redukcja zatrudnienia w LP trwa już od kilku miesięcy i dobywa się w sposób naturalny, np. przez odchodzenie pracowników na emerytury. Zarząd LP nie planuje masowych zwolnień.

Nie ma również mowy o likwidacji dyrekcji regionalnych ani nadleśnictw. Obecnie prowadzone są analizy związane z możliwością łączenia małych leśnictw w większe, z dwuosobową obsadą, ale plany te nie przewidują likwidacji dyrekcji czy nadleśnictw - dodaje Anna Malinowska.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz