/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewno i łazienka - odważny duet

DIVA

Autor:
Źródło: DIVA
Data: 2009-09-04


Zastosowanie drewna w łazience – pomieszczeniu najbardziej narażonym na wilgoć, nie stanowi już większego problemu. Współcześni mistrzowie stolarstwa skutecznie utwierdzają nas w tym przekonaniu.

Wanna z zestawu WOOD malowana lakierem wodoodpornym firmy Adler. Wanna z zestawu WOOD malowana lakierem wodoodpornym firmy Adler. Fot. DIVA

Decyzja o wykorzystaniu drewna w łazience wciąż jeszcze budzi ogromne wątpliwości. Są one przede wszystkim związane z obawami, jak wilgoć wpłynie na jakość i trwałość materiału. Z pomocą przychodzą producenci mebli. Proponują nam praktyczne rozwiązania, tworząc sprzęty, parkiety, a nawet wanny specjalnie przystosowane do warunków panujących w łazience. - Odpowiednie zabezpieczenie drewna np. lakierem wodoodpornym firmy Adler sprawia, że staje się ono całkowicie bezpieczne i skutecznie chroni mebel przed zawilgoceniem – zapewnia Grzegorz Rusek, Dyrektor Zakładu DIVA Meble.

Drewno może stworzyć w łazience wyjątkową atmosferę. Jest materiałem ciepłym w dotyku, co w połączeniu z efektem chłodu płytek ceramicznych i urządzeń sanitarnych może stanowić bardzo oryginalny kontrast. Miękkość i plastyczność tego materiału daje niesamowite możliwości. Łatwo poddaje się ono obróbce, dzięki czemu można uzyskać z niego dowolne wymiary i kształty poszczególnych elementów wykończeniowych.

Szlachetne piękno
W tradycyjnych wnętrzach, w klimacie rustykalnym, oryginalnie wygląda drewno ciemne lub w złocistych kolorach. W przypadku wnętrz nowoczesnych doskonale sprawdza się drewno egzotyczne.

Ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Meble DIVA powstają z wysoko gatunkowych tarcic dębowych, klonowych, brzozowych, czereśniowych i innych szlachetnych rodzajów drzewa. - Kilkuletnie sezonowanie przed suszeniem mechanicznym zapewnia właściwą strukturę drewna jak również odpowiednią kolorystykę – dodaje Grzegorz Rusek.

Na zdjęciach prezentowane są elementy zestawu WOOD nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Diament Meblarstwa 2008 w kategorii ZESTAW MEBLI ŁAZIENKOWYCH.

Drewno i łazienka - odważny duet (Zdjęcia: 2)

Wanna z zestawu WOOD malowana lakierem wodoodpornym firmy Adler. Umywalka z zestawu WOOD

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz