/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Aranżacyjna kropka nad „i”

PW Kosz

Autor:
Źródło: PW Kosz
Data: 2009-09-04


Wybierając drzwi, nie możemy zapominać o pozostałych elementach wystroju - kolorze podłóg i ścian. Drzwi muszą pasować. Nie tylko do ościeżnicy, ale przede wszystkim do domu i mieszkańców. Inne będą prezentowały się dobrze w towarzystwie antyków, inne w minimalistycznie współczesnych wnętrzach

Drzwi Invado D'ArtaganDrzwi Invado D'ArtaganFot. Invado

Na miarę potrzeb

Jeśli stawiamy na nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad drzwiami z modnymi, satynowymi przeszkleniami - na przykład jednym z modeli z serii D’artagnan Invado. Designerski charakter tych drzwi tworzy duża szyba osadzona w solidnej, drewnianej ramie. Jest to szkło hartowane, czyli aż 7- krotnie bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego. W zależności od preferencji można wybrać szybę przezroczystą lub ornamentową. Niewątpliwą zaletą przeszkleń jest ta, że optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. Dlatego, zwłaszcza w małych mieszkaniach, powinny stać się wręcz obowiązkowe. Nie zawsze dają jednak wystarczające poczucie komfortu. W sypialni czy łazience – miejscach, w których intymność potrzebna jest nam w zwiększonej dawce, warto zamontować drzwi pełne. – Można na przykład w ramach jednej kolekcji wybrać różne skrzydła: przeszklone lub pełne, optymalnie dopasowując je do funkcji pomieszczenia – podpowiada Marek Kapica odpowiedzialny za markę drzwi Invado. – Zwolennikom nowoczesnych wnętrz polecam drzwi z kolekcji Domino. Tym którzy wolą tradycyjne rozwiązania, drzwi Portos, dobrze komponujące się z klasycznymi aranżacjami przestrzeni.

Nowa jakość drewna
Drzwi drewniane, choć szlachetne i trwałe, mają jednak swoje minusy. Z czasem mogą się wypaczyć i zacząć skrzypieć. Dlatego coraz częściej, także Ci, którzy stawiają na naturalne rozwiązania, wybierają drzwi fornirowane, czyli pokryte naturalną, drewnianą okleiną.  Na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić ich od tradycyjnych, drewnianych modeli. – Fornir to cienkie płaty drewna, uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach – tłumaczy Marek Kapica, dyrektor handlowy w firmie Kosz. Coraz lepsza jakość oraz szeroka gama kolorów oklein laminowanych sprawia, że to rozwiązanie także zyskuje na popularności. Drzwi okleinowane są dużo tańsze od drewnianych czy fornirowanych, a również dobrze odnajdują się w roli designerskich akcentów wykończenia wnętrz. Na szczęście do lamusa odchodzą sytuacje, kiedy pod wpływem wilgoci, okleina ulegała odkształceniu, czy po prostu odklejała się. – Wprowadziliśmy na rynek technologię, która gwarantuje, że nic takiego się nie wydarzy – zapewnia M. Kapica. - Technologia Invado pozwala bowiem na okleinowanie poszczególnych skrzydeł bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi – wyjaśnia.

Siła akcentów
Drzwi, w zależności od pomysłu na charakter mieszkania, mogą być albo niewidoczne, albo swym wyrazistym charakterem nadawać wnętrzom określony ton. Szeroki wybór skrzydeł drzwiowych sprawia, że z całą pewnością w niepamięć odeszły czasy, w których służyły one jedynie do zamykania. Właściwie dobrane pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną. Nie wymieniamy ich przy każdym remoncie, dlatego decydując się na zakup drzwi, warto zastanowić się jaki styl chcemy nadać naszemu „m”.

Aranżacyjna kropka nad „i” (Zdjęcia: 2)

Drzwi Invado D'ArtaganDrzwi z kolekcji Domino

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz