/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Regionalne Zawody Drwali w Krośnie

Lasy Państwowe

Autor: Bartłomiej Peret
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2009-08-31


28 sierpnia 2009 roku, na terenie Nadleśnictwa Kolbuszowa, rozegrano IV Regionalne Zawody Drwali, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie. Impreza odbyła się pod patronatem Edwarda Balwierczaka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

RDLP Krosno: Regionalne Zawody DrwaliRDLP Krosno: Regionalne Zawody DrwaliFot. Robert Sobkowicz

Wczesnym rankiem w szranki stanęło 20 zawodników reprezentujących poszczególne nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Zenon Szkamruk, przewodniczący Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie oraz gospodarz terenu, Kazimierz Kriger, nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa.

Po rejestracji i wylosowaniu numerów startowych, uczestnicy udali się na zrąb, gdzie wzięli udział w pierwszej konkurencji - ścince drzew. Następne cztery konkurencje rozegrano na terenie szkółki leśnej w Świerczowie. W pierwszej z nich, zawodnicy musieli wykazać się dużym sprytem, okrzesując dokładnie pnie drzew, zaś przy kolejnej, składając pilarkę, walczyli z upływającym  czasem. W konkurencji „przerzynka złożona” wykonywali precyzyjne cięcie, zachowując minimalną szerokość krążka, natomiast przy „przerzynce na dokładność” zwracali uwagę, aby nie uszkodzić deski, na której położono pień. Wszystkie konkurencje były obserwowane i oceniane przez zespoły sędziowskie. Przebiegająca sprawnie rywalizacja zakończyła się w godzinach popołudniowych.

W trakcie obliczania punktów grupa zawodników, reprezentujących firmę Husqvarana, przybliżyła sposób rywalizacji drwali na arenie międzynarodowej. W tym czasie tablica z nanoszonymi wynikami szybko się zapełniła i zbliżał się finał. Wielkim zwycięzcą IV Regionalnych Zawodów Drwali został Leszek Bieleń, reprezentujący Nadleśnictwo Głogów, drugie miejsce zajął Mariusz Jaskot z Kolbuszowej, a trzecie, Andrzej Ślemp z Lutowisk.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz