/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paged restrukturyzuje sklejkę

Paged

Autor: dja
Źródło: Paged
Data: 2009-08-27


Paged SA rozpoczyna proces restrukturyzacji działalności związanej z produkcją sklejki. Spółka przewiduje, że efekty podjętych działań będą widoczne w czwartym kwartale tego roku.

Sklejka bukowaSklejka bukowaFot. Paged Sklejka

"Zakończyliśmy restrukturyzację w meblach, teraz przechodzimy do Pagedu Sklejki. Efekty naszych prac będą widoczne w IV kwartale. Ale rynek w sklejce się poprawia, tak więc niezależnie od restrukturyzacji, w ślad za wzrostem popytu, poprawa będzie widoczna już we wrześniu" - powiedział na konferencji prezes Pagedu Daniel Mzyk.

Wśród założonych celów dla Paged Sklejka jest przejęcie podmiotu z rynku. Do końca sierpnia Paged Sklejka ma wyłączność negocjacyjną w sprawie kupna od MSP 85% akcji Fabryki Sklejka-Pisz SA - największego polskiego producenta sklejki. Jak poinformował prezes, w spółce trwają dyskusje, czy przejmować tę firmę, czy nie. Alternatywą jest kupno producenta sklejki w Rosji bądź na Białorusi.

Planowane jest również wprowadzanie dwóch nowych produktów w Pagedzie Sklejka rocznie. Współczynnik reklamacji ma spaść do 0,90% z 1,15% obecnie. Zakładany jest też spadek zapasów surowca oraz poszerzenie rynków zbytu. Zarząd stawia na poprawę wydajności i nowe inicjatywy sprzedażowe dzięki czemu wzrosnąć ma ROE i rentowność operacyjna.

Paged Sklejka ma w 37,2% udziału w produkcji sklejki w Polsce. W I półroczu dział sklejkowy Pagedu uzyskał 61,4 mln zł przychodów i 10,2 mln zł zysku brutto ze sprzedaży.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz