/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rosyjska Olimpiada Zimowa z certyfikatem FSC

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2009-08-27


Odpowiedzialna gospodarka leśna stanowi część strategii przyjętej przez Rosję w ramach Olimpiady Zimowej Soczi 2014. Rosyjskie Ministerstwo Ochrony Środowiska popiera ekologiczne standardy igrzysk, zgodnie z którymi w przygotowaniach do Olimpiady preferowane będzie drewno certyfikowane FSC.

Olimpiada Zimowa Sochi 2014Olimpiada Zimowa Sochi 2014

Komitet Organizacyjny Soczi 2014 deklaruje dalszy rozwój ekologicznego programu. Zastosowane zostaną przyjazne dla środowiska technologie, planowanie architektury, utylizacja odpadów i dostawy energii. Planuje się także objęcie wymogiem certyfikacji wszelkich produktów papierowych związanych z igrzyskami, takich jak koperty czy bilety.

W przypadku drewna pozbawionego certyfikatu konieczna będzie dokumentacja zaświadczająca o jego legalność i pochodzeniu z terenów nie objętych ochroną.

Zgodnie z zapewnieniami Andreia Ptichnikova- Dyrektora Rosyjskiego Biura Narodowego FSC, jest to pierwszy przypadek oficjalnego poparcia FSC przez rząd rosyjski od momentu zaistnienia Rady Dobrej Gospodarki Leśnej w tym kraju.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz